Przebudowa ulicy Węglowej już zakończona
Aktualności

Przebudowa ulicy Węglowej już zakończona

Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa w naszym mieście. Mowa tutaj o przebudowie ulicy Węglowej w Bytomiu.

Dzięki przebudowie ulicy Węglowej w Bytomiu zyskaliśmy poprawę bezpieczeństwa i większy komfort dla użytkowników ruchu drogowego, ale to nie wszystko. Ta droga na ulicy Węglowej pozwoli na lepsze skomunikowanie terenów inwestycyjnych znajdujących się nieopodal bytomskiej ulicy.

Przebudowa ulicy Węglowej już zakończona

Zmodernizowano około 500 metrów odcinka bytomskiej ulicy – od torowiska tramwajowego do zjazdu na tereny inwestycyjne. Przebudowa nie tylko objęła jezdnię, ale także pobocze oraz sieci oświetleniowe i teletechniczne. Wykonawca przebudowy, wybudował ścieżkę pieszo-rowerową, kanał technologiczny oraz sygnalizację świetlną i oświetlenie drogi. Ulica Węglowa łączy się z ulicą Strzelców Bytomskich, a więc z DK11, czyli jedną z najważniejszych dróg, które łączy Bytom np. z Ostrowem Wielkopolskim, Koszalinem czy też Poznaniem. Wybudowano także nowe miejsca postojowe wzdłuż ogródków działkowych „Winografd”.

– Na mocy zawartego w 2020 roku z firmą GTB Metropolis Sp. z o.o. porozumienia, przebudowaliśmy 500-metrowy odcinek ulicy Węglowej od przejazdu tramwajowego do miejsca zjazdu z ul. Węglowej na teren inwestycyjny – mówi zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda. – Ta przebudowa z pewnością poprawi dojazd do atrakcyjnych terenów przy ul. Węglowej, gdzie firma GTB Metropolis przygotuje działki pod inwestycje – podkreślił wiceprezydent Michał Bieda.

– Działka znajdująca się przy ul. Węglowej to jeden z najatrakcyjniejszych terenów inwestycyjnych w mieście. Dogodna lokalizacja zarówno przy DK 11, autostradzie A1, obwodnicy Bytomia, a także tuż obok Centralnej Magistrali Węglowej, zapewnia doskonałą komunikację zarówno samochodową, jak i kolejową – wyliczał Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Ta inwestycja drogowa była warta 2,4 mln złotych, z czego miasto pozyskało 1,85 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.