Projekty z Bytomia w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim
Jutro rusza głosowanie na projekty z Bytomia w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Między innymi swoje projekty zgłosił WSS nr 4.
24 sierpnia, czyli już jutro rusza głosowanie na projekty w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W MBO znajdziemy również te z Bytomia. Swoje zadania zgłosiły bytomskie jednostki szpitalne „czwórka” i „dwójka”. Na liście także znajdziemy inne projekty powiązane z naszym miastem.
Projekty z Bytomia w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim
Marszałkowski Budżet Obywatelski jest podzielony na dwie kategorie – EKO i REGIO. Każdy z mieszkańców regionów może oddać maksymalnie po 3 punkty na jedną i drugą pulę. Głosować mogę też osoby poniżej 18. roku życia – za zgodą rodziców lub opiekuna prawnego. Głosowanie zaczyna się już jutro – 24 sierpnia, a kończy 12 września br.
Trzy projekty oddane z Bytomia do MBO łącznie będą kosztował ponad 1,6 mln złotych. Dwa są z WSS nr 4, a jeden z bytomskiej „dwójki”. Oprócz tych zadań, znalazły się również pięć projektów powiązanych z Bytomiem.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu
Kategoria EKO: Projekt „Zakup samochodu elektrycznego do przewozu pacjentów wraz z utworzeniem miejsc ładowania” (MBO-0073/W/22)
Celem tego projektu jest zakup samochodu elektrycznego do przewozu pacjentów razem z systemem ładowania o instalację fotowoltaiczną oraz magazynem energii i stacją szybkiego ładowania. Stacja ładowania będzie dostępna również dla klientów z zewnątrz. Wartość inwestycji to 1 mln 230 tys. złotych.
Kategoria REGIO: Projekt „Rewitalizacja ogrodu szpitalnego” (MBO-0056/P4/22)
Celem tego zadania jest poprawienie komfortu pacjentów i odwiedzających ich rodzin w bytomskim szpitalu. Planowane jest stworzenie odpowiednich warunków do szybkiego powrotu do zdrowia pacjentów w kontakcie z matką naturą. Wartość inwestycji 223 tys. złotych.
Szpital Specjalistyczny nr 2
Kategoria REGIO: Rewitalizacja terenów zielonych (MBO-0086/W/22)
Celem projektu będzie zrewitalizowanie terenów zielonych wokół szpitala. Zadanie to ma na celu przywrócenie walorów estetycznych oraz stworzenie miejsc sprzyjających pobyt w szpitalu pacjentowi. Odbiorcami projektu są w dużej części pacjenci szpitala (mieszkańcy całego województwa, około 50 tys. rocznie pacjentów), ich rodziny oraz mieszkańcy aglomeracji górnośląskiej. Koszt projektu to 180 tys. złotych.
Inne zadania powiązane z Miastem Bytom:
Doświadcz przyrody – wartość 50 tys. złotych
Aktywne i ciekawe spędzanie czasu w trakcie warsztatów przyrodniczych dla 500 dzieci. Projekt jest adresowany do przedszkolaków z bytomskich i radzionkowskich placówek oświaty.
Powrót do przeszłości – wartość 49 tys. złotych
Przejazdy parowozem dla dzieci i młodzieży na historycznej linii kolei wąskotorowej Bytom – Tarnowskie Góry.
Blank Zielony Plac – Całkiem Zielone Podwórko – wartość 50 tys. złotych
Zadanie to, to widowisko multimedialne, które pokaże piękno przyrody naszego województwa śląskiego. Twórcy podczas widowiska skupią się na śląskich zielonych enklawach, w tym również na Parku Miejskim im. Franciszka Kachla w Bytomiu.
Wychowanie komunikacyjne dla uczniów szkół – wartość 157 tys. złotych
Projekt przeznaczony jest dla uczniów szkół z województwa śląskiego, w tym również z bytomskich placówek edukacyjnych w zakresie zasad dotyczących ruchu drogowego oraz technik udzielania pierwszej pomocy.
Aktywni, zdrowi, bezpieczni – wartość 50 tys. złotych
Zajęcia samoobrony i sportów walki dla dzieci oraz młodzieży prowadzone przez trenerów sztuk walki w śląskich miastach, a w tym też w Bytomiu.
Głosowanie na projekty z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego odbędzie się na platformie elektronicznej bo.slaskie.pl.
Źródło informacji, zdjęcie: WSS nr 4 / UM Bytom