AktualnościSport

Podsumowanie roku 2021 klubu hokejowego Polonia Bytom

Czas podsumować rok 2021 w klubie hokejowym Polonia Bytom. Co udało się osiągnąć w minionym roku? Sprawdźmy to.

Podsumowanie roku 2021 klubu hokejowego Polonia Bytom – bytomska drużyna dominowała w I lidze/Młodzieżowej Hokej Lidze. Zespół polonistów wygrał rozgrywki w sezonie 2020/21 i z pierwszym miejscem zakończyła najnowszą rundę sezonu. Najbliższe spotkanie hokejowe odbędzie się już 15 stycznia 2022 roku.

Podsumowanie roku 2021 klubu hokejowego Polonia Bytom

W sezonie hokejowym 2020/21 pod opieką Mariusza Puzio bytomscy hokeiści triumfowali w I lidze/Młodzieżowej Hokej Lidze. Jest to zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej. Ich wyczyny był w świetnym stylu, a cały sezon grali na wyjazdach. 22 spotkań ligowych – bo tyle ich miało miejsce – były rozgrane poza murami Bytomia ze względu na trwającą wówczas budowę nowej hali lodowiska przy ulicy Pułaskiego. Zawodnicy KH Polonia Bytom zakończyli rozgrywki z bilansem 18 zwycięstw i 4 porażek. Najlepszy strzelcem sezonu został Karol Wąsiński – zdobywca, aż 19 bramek.

– Mówi się o góralskim charakterze, a ja zawsze wspominam o bytomskim charakterze, bo w tym mieście hokeiści zawsze dawali z siebie wszystko – przyznawał snajper, który w 2017 roku świętował z zespołem brązowy medal mistrzostw Polski.

Nowa hala lodowiska w Bytomiu

W tym roku poszczęściło się sportowi w Bytomiu, oprócz Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych – miasto zyskało nową halę lodowiska, która nosi imiona Braci Nikodemwiczów.

Podsumowanie roku 2021 klubu hokejowego Polonia Bytom

– Wielu mieszkańców Bytomia, w tym również ja, marzyło o nowym lodowisku. Dlatego bardzo cieszę się, że udało się zrealizować jedną z najważniejszych inwestycji sportowych w naszym mieście – podkreślał Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

– Nasi zawodnicy mają wymarzone warunki do uprawiania hokeja na lodzie – zaznaczał Franciszek Kukla, najlepszy bramkarz w historii bytomskiego klubu.

Wspaniałe statystyki

Nowy sezon zapowiada się tak samo wspaniale jak poprzedni. W sezonie 2021/22 bytomscy hokeiści w I lidze/Młodzieżowej Hokej Lidze spisują się idealnie. Zespół pod opieką legendarnego Mariusza Puzio zwyciężyła wszystkie mecze i prowadzi w tabeli ligowej, mając na koncie 11 punktów przewagi nad KS Katowice Naprzód Janów. Poloniści mają również znakomity bilans bramkowy: 139:35. Najlepsi zawodnicy tego sezonu – póki co – to: Błażej Salamon – 13 bramek i 17 asyst oraz Karol Wąsiński – 20 goli i 9 asyst.

Razem z Bytomskim Sportem

Na początku nowego roku 2022 sekcja hokejowa połączyła swoje siły z Bytomskim Sportem. Hokeiści, hokeistki oraz grupy młodzieżowe klubu hokejowego Polonia Bytom dołączyli do gałęzi Bytomskiego Sportu Polonii Bytom Sp. z o.o. Miejska spółka zarządza już trzema gałęziami – piłki nożnej, koszykowej i hokeja na lodzie. Dzięki takiemu rozwiązaniu – ułatwi to zarządzanie sekcjami, których zawodnicy reprezentują barwy bytomskiego klubu.

– Naszym celem jest rozwój bytomskiego sportu, w tym sekcji hokejowej, a dzięki włączeniu jej do struktur spółki, nasz hokej zrobi kolejny krok do przodu. Chcemy, aby młodzież miała najlepsze warunki do rozwijania swoich umiejętności – zaznaczał Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia, były hokeista.

Pierwsze mecze ligowe w tym roku są zaplanowane na najbliższy weekend, ale wtedy jeszcze BS Polonia będzie pauzować. Zespół powróci do gry w sobotę – 15 stycznia, kiedy zmierzy się z MOSM Tychy.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.