Podpisano umowę na budowę Extreme Park Grizzly w Miechowicach
AktualnościSport

Podpisano umowę na budowę Extreme Park Grizzly w Miechowicach

Już wkrótce w Miechowicach powstanie nowa strefa aktywności fizycznej, która będzie się nazywać Extreme Park Grizzly.

Extreme Park Grizzly w Miechowicach powstanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Miasto Bytom właśnie podpisało umowę na wykonanie projektu. Powstanie on na terenie Szkoły Podstawowej nr 33 przy ulicy Matki Ewy.

Podpisano umowę na budowę Extreme Park Grizzly w Miechowicach

Inwestycja ma być zrealizowana w dwóch częściach. Część pierwsza obejmuje realizację strefę przedszkolną, wczesnoszkolną i spokojną zrealizuje firma z Gliwic Extreme Construction Sp. z o.o. za 250 tys. złotych. Z kolei drugą część, czyli strefę z klatką OCR wykona firma New Age Sport Constructions Sp. z o.o. z Rybnika za 125 tys. złotych.

– Cieszę się, że ten projekt zostanie zrealizowany. Ze względu na wzrost kosztów realizacji tej inwestycji względem szacunków twórców projektu, zdecydowaliśmy się w porozumieniu z pomysłodawcami projektu Extreme Park Grizzly na jego ograniczenie. Dzięki temu, kolejny przetarg zakończył się wyłonieniem firmy, która do końca 2022 roku zrealizuje ten projekt – mówił Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Co znajdziemy na Extreme Park Grizzly?

W pierwszej części etapu ma powstać strefa – przedszkolna i wczesnoszkolna dla dzieci w wieku 6+. Tutaj znajdziemy zestaw treningowo-zabawowy składający się z: równoważni; ściany wspinaczkowej z opon, bujaka, huśtawki, płotków do przeskoku, liny, sieci pajęczej, niskiego domku z lin, drabinek poziomych, mostku „tybetańskiego”, zjeżdżalni oraz piaskownicy.

Drugi etap polega na ustawieniu klatki OCR wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Klatka OCR – to nic innego jak urządzenie o specjalnej konstrukcji w formie klatki. Pozwala ona na wykonanie treningu z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała dla osób w każdym wieku.

Przedstawiliśmy już dwie strefy, czas na trzecią i ostatnią. W strefie spokojnej powstaną stoły do gry z podłożem wykonanym z kostki betonowej 6 cm na podbudowie wraz z obrzeżami betonowymi, trzy stanowiska dla psów – wodopój i poręcz do przywiązania smyczy oraz boisko do gry w bule o wymiarach 15 metrów na 4 metry. Znajdziemy w tej strefie też elementy małej architektury – ławki z oparciem, ławki bez oparcia i kosze na śmieci.

Źródło informacji: UM Bytom
Zdjęcie: poglądowe

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.