Pałac w Miechowicach będzie świętować swoje pierwsze urodziny
AktualnościKultura

Pałac w Miechowicach będzie świętować swoje pierwsze urodziny

Pałac Tiele-Wincklerów w Miechowicach w najbliższy weekend będzie świętował swoje pierwsze urodziny. Jakie atrakcje na nas czekają?

Czeka nas wyjątkowy i kulturalny weekend – 3 i 4 września zwiastuje pierwsze urodziny Pałacu w Miechowicach, gdzie w tych dniach będzie na nas czekało mnóstwo atrakcji. Między innymi odbędą warsztaty szycia toreb, które poprowadzą dla was członkinie Fundacji Peonia.

Pałac w Miechowicach będzie świętować swoje pierwsze urodziny

Warsztaty szycia toreb

W sobotnie popołudnie w miechowickim pałacu odbędą się warsztaty z szycia toreb, które poprowadzą członkinie Fundacji Peonia. Zaprojektowały one wzory tkanin inspirowane elementami architektury pałacu i jego otoczenia.

– Warsztaty będą zwieńczeniem projektowania pałacowej grafiki, do którego już wiosną zaprosiliśmy bytomian. To waśnie z powstałych wówczas wzorów powstał nadruk na tkaninę, z której wspólnie zaprojektujemy, a następnie uszyjemy torby – mówiła Katarzyna Michalska, koordynator artystyczny Pałacu w Miechowicach.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona i obowiązują zapisy. Zapisać się możemy poprzez adres e-mail: [email protected]. Koszt udziału w zajęciach to 2 złote. Warsztaty potrwają od 14:00 do 17:00 w sobotę, zaś w niedzielę od 14:00 do 16:00.

Warsztaty plastyczne dla dzieci

Na sobotę zaplanowano również warsztaty plastyczne dla dzieci, podczas których najmłodsi twórczo wykorzystają szablony pałacu zaprojektowane przez Nowekartonowe.

Prezentacja książki

Dla dzieci zaprezentowana zostanie również książka od Sandry Lubki – studentki ASP, która oparta jest na zadaniach i ciekawostkach z życia Valeski von Tiele-Winckler.

Przedwojenna wystawa bytomskiego atelier

Wrześniowe wydarzenia w miechowickim pałacu otworzy wystawa fotografii kartonikowych, pośród których znajdą się te wykonane w przedwojennych bytomskich atelier fotograficznych. Zdjęcia pochodzą z prywatnej kolekcji, a samą inspiracją do zaproszenia bytomskiego kolekcjonera Piotra Wąsowicza była jedyna znana nam fotografia córek Valeski von Tiele Winckler. W kolekcji Wąsowicza znajduje się również wiele ciekawych rzeczy, a wśród nich przedwojenne pocztówki, które pokazują m.in. Miechowice. Wystawę te możemy oglądać od 12:00 do 18:00.

Wspólne czytanie

Pałac w Miechowicach – w sobotę dołączy również do akcji Narodowego Czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Akcja ta promuje sięganie po twórczość polskich wieszczów, a w Bytomiu będzie miało to charakter piknikowy – od 16:00 do 17:30.

Rocznicowy koncert

W murach Pałacu w Miechowicach będziemy mieli okazję wysłuchać i zobaczyć plenerowe przedstawienie „Księżniczki czardasza” Imre Kalmana w wykonaniu Maes-Trio i solistów: Jolanty Kremer (Sylwia), Anny Ogińskiej (hrabianka Anastazja), Patrycego Hauke (książę Edwin), Michała Dziedzica (Boni) i Jacka Woleńskiego (Feri). Koncert startuje o godzinie 18:00 i odbędzie się przy wsparciu Stowarzyszenia Nasze Miechowice oraz Miasta Bytom.

Warsztaty tworzenia w drewnie

W niedzielę – 4 września od 12:00 do 14:00 na dzieci będą czekały warsztaty tworzenia w drewnie. Materiał, który posłuży im na zajęciach pochodzi z połamanego konara rosnącego przed pałacem pomnika przyrody. Na warsztaty obowiązują zapisy: [email protected].

Pokaz młodych artystów

4 września odbędzie się również koncert młodych wokalistów, którzy brali udział w kursie prowadzonym przez Gabrielę Silvę. Koncert rozpocznie się o godzinie 16:00.

Źródło informacji: UM Bytom
Zdjęcie: Pałac w Miechowicach

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.