AktualnościLifestyleWiadomości

Otwarto podwórko talentów!

Zaangażowanie społeczności lokalnej i setek internautów sprawiło, że w mieście stanęło Podwórko Talentów Nivea.

Podwórko Talentów Nivea 2020 zostało otwarte dziś, 16 października, na terenie Szkoły Podstawowej nr 46 im. Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego przy ul. Prusa. Bytomska placówka wygrała je w głosowaniu internetowym, a w uroczystości oficjalnego otwarcia, którą uświetniły występy uczniów SP 46, wziął udział wiceprezydent Adam Fras.

Mobilizacja uczniów, rodziców, nauczycieli, społeczności lokalnej oraz rzeszy bytomskich internautów opłaciła się! Dzięki zaangażowaniu tych wszystkich ludzi udało się zebrać ponad 8 tysięcy głosów. Dzięki temu bytomska szkoła znalazła się w gronie 20 polskich szkół, w których powstały nowoczesne place zabaw. Ten, który został dziś oficjalnie otwarty, składa się z trzech stref: sportowej, naukowej i artystycznej.

Przedstawiciele magistratu nie mają wątpliwości, że młodych entuzjastów kosmosu z pewnością ucieszą: planetarium, specjalny naukowy rowerek, zegar słoneczny i naukowa piaskownica. W części sportowej zainstalowano z kolei urządzenia do balansowania, ściankę wspinaczkową, huśtawkę, grę skok w dal, kapsle i trampolinę. Trzecia część przeznaczona jest dla małych artystów. Znajdują się w niej tablice muzyczne z bębnami, teatrzyk oraz tuba do rozmawiania dla 6 osób.

Fot. archiwum UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.