Śląska Pracownia Artystyczno-Kulturalna
AktualnościKultura

Otwarcie lokalu na kulturę: Śląska Pracownia Artystyczno-Kulturalna

Wczoraj nastąpiło otwarcie lokalu na kulturę przy ulicy Krawieckiej w Bytomiu. Powstała Śląska Pracownia Artystyczno-Kulturalna.

Ulica Krawiecka to jedna z najstarszych ulic naszego miasta. To właśnie tam otwarto wczoraj – 4 stycznia nowy lokal na kulturę – Śląska Pracownia Artystyczno-Kulturalna. W nowym miejscu będzie mogli brać udział w ciekawych warsztatach, które będą związane z historią i śląską tradycją.

Otwarcie lokalu na kulturę: Śląska Pracownia Artystyczno-Kulturalna

Nowy obiekt na mapie Bytomia – na zaproszenie nowych właścicieli – odwiedził wczoraj prezydent Mariusz Wołosz. Kilka dobrych lat tam się nic kompletnie nie działo, a teraz miejsce znów będzie tętnić życiem. Jednym z działań nowego najemcy było odnowienie starych mebli, więc lokal urządzono w klimacie, który nawiązuje do dawnej epoki.

– Cieszę się, że znalazły się osoby, które zobaczyły potencjał tego miejsca. Gratuluję nowym najemcom fantastycznego pomysłu i trzymam kciuki za powodzenie całego przedsięwzięcia. Dla Bytomia każde działanie integrujące mieszkańców, aktywizujące ich twórczo jest bardzo ważne i potrzebne – mówił prezydent Mariusz Wołosz.

Warsztaty artystyczne: Dla każdego – coś dobrego

Śląska Pracownia Artystyczno-Kulturalna będzie organizowała wszelakie warsztaty i zajęcia artystyczne dla uczestników w różnej grupie wiekowej. Będą odbywały w tym miejscu warsztaty rodzinne, gdzie będą prowadzone zajęcia artystyczne, plastyczne, muzyczne oraz z zakresu rękodzieła, renowacji i naprawy staromodnych mebli, narzędzi, artykułów gospodarstwa domowego itp. rzeczy.

Nowy lokal na kulturę ma także w planach przygotować warsztaty dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Dzięki takim zajęciom maluchy będą miały okazję spotkać się z rzemieślnikami: zegarmistrzem, krawcową, szewcem, stolarzem i fachowcami innych zanikających zawodów.

– Zapraszamy również seniorów, dla których również przygotowaliśmy sporo niespodzianek. To dopiero początek naszej przygody z Bytomiem, a nasza oferta zajęć będzie się zmieniać i podążać za oczekiwaniami i potrzebami uczestników. Zapraszamy do odwiedzania naszego lokalu – zachęcał Andrzej Benduski.

ŚPAK jest otwarte w dni powszednie od godziny 9:30 do 18:00, zaś w soboty od 10:30 do 18:00. Więcej informacji o Śląskiej Pracowni Artystyczno-Kulturalnej znajdziecie pod numerem telefonu: 506 911 900.

Czym jest idea lokalu na kulturę w Bytomiu?

Przedsięwzięcie lokalu na kulturę polega na wyłonieniu najemców, bądź dzierżawców lokali, którzy będą prowadzili tam działalność kulturalną, twórczą lub artystyczną. Nowego najemcę zyskał lokal przy ulicy Krawcowej, gdzie gospodarzem został Andrzej Benduski – właściciel firmy Eko Benduski.

Andrzej Benduski od 20 lat zajmuje się projektowaniem wystroju wnętrz, projektowanie i produkcją mebli nowoczesnych, odnawianiem oraz sprzedażą starodawnych mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz.

– Od dawna myśleliśmy o tym, aby połączyć edukację i kulturę z naszymi pasjami i miłością do ratowania przedmiotów i tradycji z minionej epoki. By rozszerzyć naszą działalność artystyczno – kulturalną potrzebowaliśmy odpowiedniego miejsca. Bytom to historyczne miasto, które idealnie wpisuje się w naszą inicjatywę – mówił Andrzej Benduski, nowy dzierżawca Lokalu na Kulturę.

No i tak powstała Śląska Pracownia Artystyczno-Kulturalna przy ulicy Krawieckiej w Bytomiu.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.