Odwiedź wystawę „Napływ sił” w CSW Kronika
AktualnościKultura

Odwiedź wystawę „Napływ sił” w CSW Kronika

To ostatnie chwile kiedy możemy odwiedzić wystawę „Napływ sił” w Centrum Sztuki Współczesnej Kronika w Bytomiu.

Wystawę „Napływ sił” można zwiedzać już od 18 czerwca, a teraz jest ostatni moment w by wybrać się na nią, ponieważ będzie tylko do 5 sierpnia. Ekspozycja jest autorstwa Pameli Bożek i Liliany Zeic. Po wystawie zawsze oprowadza was Paweł Wątroba, w każdy piątek o godzinie 17:00.

Odwiedź wystawę „Napływ sił” w CSW Kronika

Na skrzyżowaniu przywileju i wykluczenia Pamela Bożek i Liliana Zeic walczą o status publiczny dla swoich sióstr i braci, tutejszych i nowoprzybyłych. Kolektywne czyny i wspólne stwarzanie przeciwstawiają pustym rytuałom, pobudzając do opowiadania innych historii dla nowego świata.

Napływ – obfite zbieranie się cieczy lub substancji lotnych, liczne przybywanie, gromadzenie się, ale też powstawanie w kimś intensywnych doznań lub uczuć. W skali indywidualnej napływ sił towarzyszy procesom regeneracji, wzmacnia, przynosi energię i pewność. Szerzej może oznaczać wsparcie z zewnątrz, w efekcie wyrównanie lub zwiększenie szans. W kontekście prezentowanych na wystawie dzieł jest także apoteozą mniejszości i różnorodności.

Wystawa powstała w ramach Domu Kobiet. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie www.kronika.org.pl.

Źródło informacji, zdjęcie: CSW Kronika

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.