Aktualności

Nowy wygląd Przedszkola Miejskiego nr 4

Nadano drugie życie elewacji w kolejnej placówce oświaty w Bytomiu. Tym razem nowy wygląd zyskało Przedszkole Miejskie nr 4.

W zaledwie dwa dni udało się zmienić szatę Przedszkola Miejskiego nr 4 w Bytomiu. Szara elewacja stała się teraz bardziej kolorowa i wyróżniają się „z tłumu”. Autorem nowego wyglądu placówki oświaty jest Dobry Vandal, czyli Jurek Staszczyk, który już nie raz ozdobił kolorami fasadę czy wnętrze.

Nowy wygląd Przedszkola Miejskiego nr 4

Taka odmieniona elewacja bytomskiego przedszkola to efekt współpracy z Dobrym Vandalem – artystą, którego prace możemy zobaczyć między innymi przy ulicy Miarki, Krakowskiej – murale powstańcze, na ścianach szkół i przedszkoli – SP nr 4 i 5 oraz Przedszkole Miejskie nr 2, 30 i 44, czy też placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Jurek Staszczyk jest tegorocznym stypendystą Prezydenta Miasta Bytom z zakresu twórczości artystycznej i upowszechniania kultury – sztuki wizualne.

Nowy wygląd nawiązuje do grupy, które są w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Bytomiu. Dlatego nie brakuje na elewacji krasnali, żabek czy słoneczek.

– Do pracy nad muralem wykorzystałem farby dostarczone przez rodziców, którzy odpowiedzieli na apel nauczycielek z PM 4 – mówił Jurek Staszczyk – Jest to jedna z wielu naszych inicjatyw i każdy chętny może wesprzeć kolejne realizacje, przekazując nam farby i niezbędne materiały. Każdy mieszkaniec miasta może stać się „dobrym vandalem” i dołożyć swoją cegiełkę do działań, za sprawą których bytomskie szkoły i przedszkola wypełnią się inspirującymi postaciami z popularnych bajek i nie tylko.

Nowy wygląd Przedszkola Miejskiego nr 4 Nowy wygląd Przedszkola Miejskiego nr 4 Nowy wygląd Przedszkola Miejskiego nr 4

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.