Aktualności

Nowa Metrolinia w Bytomiu zabierze nas prosto na lotnisko

Nowa podwójna Metrolinia M16/M116 w Bytomiu, Piekarach Śląskich, Gliwicach i Zabrzu zabierze nas prosto na lotnisko w Pyrzowicach.

M16/M116 to będzie nowa Metrolinia, która pojawi się w naszym mieście i zabierze nas prosto na lotnisko w Pyrzowicach. Na trasie nowego autobusu znajdą się takie miasta jak Piekary Śląskie, Gliwice, Zabrze, Bobrowniki, Mierzęcice i Dobieszowice. Linia będzie działała przez siedem dni w tygodniu i przez całą dobę. Autobus zacznie kursować od 20 sierpnia.

Nowa Metrolinia w Bytomiu zabierze nas prosto na lotnisko

Dzięki tej linii będziemy mieli łatwiejszy dostęp z Bytomia do lotniska w Pyrzowicach, ale sąsiednie miasta też na nowej Metrolinii skorzystają. Na przystanku Osiedle Wieczorka Dworzec w Piekarach Śląskich metrolinia z M16 będzie zmieniała się na M116 i pojedzie w dalszą podróż na lotnisko. Z kolei Autobusy jadące z Pyrzowic do Piekar – odwrotnie. Takie rozwiązanie jest idealne, bo nie będziemy musieli się przesiadać na inny transport. M16/M116 będą kursowały w dni powszednie co 60 minut, a w dni wolne co 120 minut przez całą dobę.

ZTM na linii M16 dodatkowo uruchomi kursy na trasie Gliwice – Bytom, tak by między tymi miastami linia kursowała w dni powszedni średnio co 30 minut, a w dni wolne co 60 minut. Trasa zahaczy o dzielnice Bytomia – Miechowice.

Z Gliwic autobus będzie wyruszał spod hali Arena, co ułatwi to na pewno dojazd na Politechnikę Śląską. Zaś w Zabrzu linia zatrzyma się między innymi przy szpitalu na ulicy 3 Maja i przy Kopalni Guido. Linia M116 w dni powszedni zapewni dojazd i powroty pracownikom terminala Cargo z lotniska w Pyrzowicach.

Podwójna nowa Metrolinia dla Gliwic, Zabrza, Bytomia i Piekar Śląskich do lotniska

Te metrolinie zastąpią funkcjonujące do 20 sierpnia linie AP1, 53, 850 i 113N. Zmiany rozkładów obejmą też linie autobusowe 114 i 192. Więcej informacji znajdziecie na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Źródło informacji, zdjęcia: Metropolia GZM

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.