Nowa Dworcowa: Zaczęto układać nową nawierzchnię na bytomskim deptaku
Aktualności

Nowa Dworcowa: Zaczęto układać nową nawierzchnię na bytomskim deptaku

Nowa Dworcowa – w końcu zyska swoje drugie życie. Prace na bytomskim deptaku idą pełną parą. Wykonawca właśnie zaczął układać nową nawierzchnię.

Przetarg na wykonanie projektu Nowa Dworcowa wygrała firma Hucz Sp. z o.o. Prace na ulicy Dworcowej idą zgodnie z harmonogramem robót, dzięki sprzyjających warunkach pogodowych. Właśnie zaczęto układać nową nawierzchnię na bytomskim deptaku od strony placu Michała Wolskiego.

Nowa Dworcowa: Zaczęto układać nową nawierzchnię na bytomskim deptaku

– Wykonawca rozpoczął już prace związane z układaniem nawierzchni z kostki ciętej na ulicy Dworcowej od strony pl. Wolskiego, dlatego też ze względu na realizowane w tym rejonie intensywne roboty, prosimy mieszkańców o wyrozumiałość i w miarę możliwości wybór alternatywnych do ul. Dworcowej tras – ul. Powstańców Warszawskich i Jagiellońską – mówił Paweł Wittich, zastępca dyrektora ds. technicznych MZDiM.

Na pozostałych odcinak bytomskiej ulicy trwają prace związane z montażem odwodnienia linowego oraz zabezpieczeniem kabli elektrycznych. Od strony placu Michała Wolskiego oprócz układania nowej nawierzchni, wykonawca również wykona schody oraz pochylnię przy murze oporowym. Realizowane będzie także pozostałe przyłącze do kanału technologicznego do budynków wspólnot mieszkaniowych.

Co w ramach prac zmieni się na ulicy Dworcowej?

Prace rewitalizacyjne na ulicy Dworcowej składają się z przebudowaniem ulicy, sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, sieci elektryczne i teletechniczne. Dworcowa zyska nową nawierzchnię z ciętego kamienia, która ma być wygodna dla przechodniów.

Nowa Dworcowa: Zaczęto układać nową nawierzchnię na bytomskim deptaku

Układ deptaku ma być podzielony na dwie strefy. Jedna z nich będzie miała pełno zieleni i małą architekturę, a druga zaś strefę ruchu. W wyznaczonych strefach pojawią się nowe zieleńce, nasadzenia roślinności w donicach, pergole, nowe ławki i kosze na śmieci. Z kolei ruch samochodowy na Dworcowej ma zostać uspokojony i ograniczony do minimum.

Na ulicy pojawi się monitoring kontrolujący wjazd samochodów na ulicy Dworcowej, zmianie również ulegnie organizacja ruchu. Oprócz rewitalizacji ulicy, drugą młodość zyska 11 kamienic w ramach projektu „Nowa Dworcowa”.

Odnowa bytomskiego deptaku jest możliwa dzięki uzyskaniu przez miasto środków finansowych z Unii Europejskiej. W projekcie uczestniczy lider – ZBM-TBS Sp. z o.o., a oprócz nich uczestniczą również miejskie jednostki – Miejski Zarząd Dróg i Mostów, Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. oraz wspólnoty mieszkaniowe.

Wartość projektu pn. „Rewitalizacja podobszaru 10 w Bytomiu – okolice ulicy Dworcowej i Rynku” obejmującego ulicę Zaułek, Dworcową oraz okolice bytomskiego Rynku to ponad 26 mln zł, z czego dofinansowanie, jakie miasto pozyskało wynosi 15,3 mln zł.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.