Nowa Dworcowa: Jak idą prace na bytomskiej ulicy?
Aktualności

Nowa Dworcowa: Jak idą prace na bytomskiej ulicy?

Nowa Dworcowa – projekt rewitalizacji bytomskiej ulicy idą pełną parą. Cały czas realizowane są prace drogowe i te związane z elewacją budynków. Co nowego?

Na ulicy Dworcowej dzieje się, oj dzieje. Prace drogowe i te związane z elewacją budynku trwają, a to wszystko zgodnie z harmonogramem wykonawcy inwestycji – firmy HUCZ Sp. z o.o. Od 23 lutego roboty drogowe wkroczą na odcinek od placu Michała Wolskiego do ulicy Moniuszki.

Jutro zaczną się prace na odcinku plac Wolskiego do ulicy Moniuszki. Tam będą realizowane dalsze roboty związane z wykonaniem konstrukcji nawierzchni ulicy oraz prace związane z budową schodów oraz muru oporowego na placu od strony placu Wolskiego.

Nowa Dworcowa: Jak idą prace na bytomskiej ulicy?

– Wykonawca realizuje wszystkie roboty budowlane zgodnie z przyjętym harmonogramem. Ze względu na postęp prac część urządzeń jest na bieżąco demontowana. Tak było w przypadku popularnej rzeźby „Świetlika” przy wylocie ul. Dworcowej, która została zabezpieczona i powróci na ulicę Dworcową po zakończeniu jej rewitalizacji – mówił zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda.

Jakie następne prace są przewidziane na luty i marzec?

Od 23 lutego zostanie wyłączony wjazd pomiędzy budynkami ulicy Dworcowej 33 i 35, a z kolei piesi przechadzający się do lokali użytkowych po stronie nieparzystej będą musieli korzystać z wyznaczonej ścieżki.

Tutaj warto zaznaczyć, że wykonawca zaplanował również na odcinku od Placu Wolskiego do ulicy Moniuszki w terminie od 28 lutego d 4 marca – realizację robót ziemnych związanych z wykonaniem konstrukcji nawierzchni (wykopy) na wysokości budynków przy ulicy Dworcowej 31 – 33.

Zaś na odcinku od Centrum Handlowego Agora do ulicy Moniuszki – firma na przełomie lutego i marca będzie prowadzić roboty związane z budową kanału wodociągowego. 23 lutego zaplanowano również zaczęcie prac związanych z budową kanału technologicznego oraz przyłączy do kanalizacji deszczowej.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.