Naukowcy z PAN pomogą przy rewitalizacji terenów po Hucie Bobrek
Aktualności

Naukowcy z PAN pomogą przy rewitalizacji terenów po Hucie Bobrek

Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk włącza się w prace przy rewitalizacji terenów po Hucie Bobrek w Bytomiu.

Instytut Podstaw Inżynierii Środowiskowej Polskiej Akademii Nauk dołącza się do pracy nad rewitalizacją terenów po dawnej Hucie Bobrek w Bytomiu. To następny krok w przygotowaniu Strefy Rozwoju Inwestycji i Aktywizacji Zawodowej.

Czym jest IPIŚ PAN?

IPIŚ PAN jest najstarszą w Polsce placówką naukową prowadzącą badania dotyczące inżynierii środowiska obejmujące zagadnienia techniczne, przyrodnicze, przestrzenne i prawno-ekonomiczne. Instytut posiada ponad 60 lat doświadczenia w badaniach naukowych i aplikacyjnych.

Naukowcy z PAN pomogą przy rewitalizacji terenów po Hucie Bobrek

Koksownia Bytom – dawne MMG – podpisała umowę z PAN. W ramach porozumienia będą oni wspierać spółkę w przygotowaniu Strefy Rozwoju Inwestycji i Aktywizacji Zawodowej – wspólnego projektu przedsiębiorstwa i Miasta Bytom.

Strefa ma 120 tys. m2 gruntów ciągnących się od ulicy Konstytucji w stronę DK88. 100 tys. m2 to własność Koksowni Bytom i podmiotów z nią współpracujących, a 50 tys. m2 należy do Miasta Bytom. Po przygotowaniu tych terenów, w tym między innymi doprowadzenia prądu i ciepła wytwarzanych w koksowni z gazu koksowniczego – tereny będą podzielone na działki i sprzedane inwestorom na podobnych zasadach, jak ma to miejsce w przypadku gruntów wchodzących w skład Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Na terenach, na których powstaje Strefa Rozwoju Inwestycji i Aktywizacji Zawodowej będzie można korzystać z taniej energii cieplnej i elektrycznej produkowanej przez koksownię, co w przypadku aktualnych cen energii jest szczególnie ważnym udogodnieniem dla przyszłych inwestorów – mówił podczas podpisania umowy z PAN Jacek Pierzyński, prezes Śląskiego Holdingu Przemysłowego.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.