narodowy dzień tenisa
Sport

Narodowy Dzień Tenisa

Narodowy Dzień Tenisa przypada w niedzielę – 5 września i odbędzie się także na kortach Górnika Bytom. Czego możemy spodziewać się tego dnia w naszym mieście?

Narodowy Dzień Tenisa odbędzie się już 5 września, od godziny 8:30 na kortach Górnika Bytom. Na wydarzeniu odbędą się konsultacje z trenerami, gry i zabawy dla najmłodszych oraz konkursy z nagrodami, piknik rodzinny, mecze pokazowe z udziałem Pauli Kani-Choduń oraz Jakuba Jędrzejczaka, a także turniej charytatywny. Bytom jest jednym z czternastu miast, w których odbywa się ta impreza. Swój udział w wydarzeniu zapowiedział znany kabareciarz, rodowity bytomianin – Mariusz Kałamaga.

Narodowy Dzień Tenisa w całej Polsce

To edycja jest wyjątkowa, bo przypada w tym roku – 100-lecie powstania Polskiego Związku Tenisowego. W każdym z czternastu miast odbywać się będą eliminacje do Tenisowej Talentiady, której półfinały odbędą się już jesienią w Radomiu. W trakcie wydarzenia zaplanowano bezpłatne treningi z doświadczonymi instruktorami, pokazowe mecze z udziałem tenisistów oraz innych sportowców. Na korcie będą rozgrywane turnieje amatorów i seniorów, losowane deble i miksty. Podczas imprezy odbędą się również turnieje tenisowe – „Tenis 10” oraz „OTK kobiet i mężczyzn” oraz turniej charytatywny „Gramy dla Liliany”.

Istotny motyw w niedzielę jest integracja wszystkich ludzi grających w tenisa, czy to Tenisa na Wózkach oraz osoby niedowidzące uprawiające Blind Tennisa (pokazy odbędą się w 7 miastach). Zajęcia na korcie odbędą się też dla dzieci z zespołem Downa.

IV edycja Narodowego Dnia Tenisa objęta jest Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Stulecie Odzyskania Niepodległości, Patronatem Honorowym Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Patronatem Honorowym Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.