Miechowice: Prezydent spotkał się z mieszkańcami
AktualnościPolityka

Miechowice: Prezydent spotkał się z mieszkańcami

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz po raz kolejny spotkał się z mieszkańcami dzielnicy. Tym razem przyszła pora na Miechowice.

O czym była mowa na spotkaniu w Miechowicach? Między innymi o inwestycjach drogowych, które są związane z modernizacją dróg, chodników oraz oświetlenia, naprawą szkód górniczych. Pytania też padły o sprawy związane z remontem budynków miejskich, a także o zmiany w komunikacji miejskiej. Co jeszcze?

Miechowice: Prezydent spotkał się z mieszkańcami

Spotkanie prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami Miechowic odbyło się 10 stycznia, gdzie omówiono istotne sprawy związane z tą dzielnicą Bytomia.

– Dziękuję mieszkańcom Miechowic za wszystkie uwagi i sugestie, jakie zostały przedstawione podczas poniedziałkowego spotkania. W 2022 roku będziemy realizować kolejne ważne inwestycje w tej dzielnicy, zarówno te drogowe, jak również związane z placówkami oświatowymi oraz terenami zielonymi w Miechowicach – mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Miechowickie inwestycje drogowe

Mieszkańcy dzielnicy głównie pytali o przebudowę ulicy Nickla, Bławatkowej, ale i także remonty jezdni na ulicach: Reptowskiej, placu Szpitalnym oraz w pobliżu domków fińskich, zwłaszcza przy ulicy Leszczynowej. Na spotkaniu włodarz Bytomia omówił zakres modernizacji ulicy Nickla, skrzyżowania Bławatkowej i Stolarzowickiej. Omówiono także kwestie związane z przebudową przejść dla pieszych w pobliżu ulicy Frenzla – Racjonalizatorów oraz Frenzla i Andersa. Na zebraniu bytomianie usłyszeli informację o zmianie oświetlenia na LED-owe, doświetlenie przejść dla pieszych i rejonów najbardziej istotnych skrzyżowań w Miechowicach.

Poruszono tematy związane z usuwanie szkód górniczych, modernizacją budynków oraz zmiany w komunikacji publicznej

Na spotkaniu poruszono kwestie związane z usunięciem szkód górniczych w infrastrukturze drogowej, jak i w budynkach mieszkalnych. Prezydent Wołosz omówił podjęte działania związane z likwidacją szkód górniczych, które są związane zarówno z remontami dróg i kanalizacji wodociągowej. Przedstawiono również plan eksploatacji górniczej w Miechowicach.

Poinformowano również mieszkańców o zaplanowanych remontach w budynkach miejskich, które wymagają naprawy. Uszkodzenia są spowodowane szkodami górniczymi. Wiele modernizacji i napraw budynków po szkodach górniczych są pokrywane ze środków spółek węglowych.

Warto tutaj wspomnieć, że bytomianie pytali także o zmiany w komunikacji publicznej, zwłaszcza w sprawie kursów wykonywanych porą wieczorną i nocną, obsługi przystanków przez autobusy oraz planów linii tramwajowej do tej dzielnicy.

Jakie odbędą się jeszcze inwestycje w Miechowicach?

W Miechowicach są planowane inwestycje związane z placówkami oświaty, budową pierwszego przedszkola od 16 lat w Bytomiu, stworzeniem nowych miejsc rekreacyjnych: między innymi w Parku Ludowym, na terenie SP nr 16 oraz zaplanowano remonty placów zabaw lub małej architektury w miejscach odwiedzanych przez bytomian w swojej dzielnicy. Pośród zaplanowanych zadań inwestycyjnych znajdziemy między innymi:

  • wybudowanie placu zabaw w Parku Ludowym – tutaj powstanie strefa rekrecyjna również,
  • Extreme Park Grizzly – Stworzenie Obszarowego Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego na terenie Szkoły Podstawowej nr 33 przy ul. Matki Ewy 9 – w ramach BO Bytom.
Program Ograniczenia Niskiej Emisji

PONE jest poruszany praktycznie na każdym spotkaniu prezydenta z mieszkańcami Bytomia. Nie inaczej było i na spotkaniu z mieszkańcami Miechowic. W 2022 roku w ramach tego programu, Bytom zamierza dofinansować wymianę 260 źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych. Kwota dofinansowanie będzie wynosić od 7200 do 9000 złotych. Nabór wniosków zaczyna się wraz z początkiem następnego miesiąca.

Kiedy kolejne spotkanie prezydenta z mieszkańcami?

Na kolejne spotkanie Urząd Miejski zaprasza już 24 stycznia o godzinie 16:00 w Szombierkach w Szkole Podstawowej nr 45 przy ulicy Zakątek 20.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.