Miasto wyłącza oświetlenie elewacji budynków
Aktualności

Miasto wyłącza oświetlenie elewacji budynków

Ze względu na oszczędność prądu – Miasto Bytom będzie wyłączało oświetlenia elewacji budynków. Gdzie nie będą oświetlane elewacje?

Wszyscy wiemy jak ceny prądu poszły w górę, nie dotyczy to tylko osób fizycznych i przedsiębiorstw, ale dotyka to także samorządy. Nie inaczej jest w naszym mieście. Miasto po części zmodernizowało oświetlenie uliczne i ograniczył zużycie energii elektrycznej do oświetlenia ulic aż o 61%. Władze miasta nadal poszukują oszczędności w prądzie, więc postanowiły wyłączyć oświetlenie elewacji budynków w Bytomiu.

Miasto wyłącza oświetlenie elewacji budynków

– Podobnie jak inne gminy zdecydowaliśmy się na ograniczenie oświetlenia dekoracyjnego, tam, gdzie nie jest ono absolutnie koniecznie. Ze względu na kwestie bezpieczeństwa pieszych i kierowców, nie wyłączamy i nie ograniczamy oświetlenia ulicznego – mówił Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Między innymi ciemno zrobiło się na elewacji Miejskiej Biblioteki Publicznej czy też Muzeum Górnośląskiego przy placu Sobieskiego. Wyłączono również lampy w ziemi przy placu Świętej Barbary i oświetlenie dwóch kładek dla pieszych przy ulicy Siemianowickiej i Wrocławskiej.

Wkrótce ma zostać wyłączone oświetlenie elewacji Pałacu w Miechowicach oraz zgaśnie reflektor oświetlający pomnik Ofiar Tragedii Górnośląskiej przy ulicy Dzierżonia. Ciemno zrobiło się w Zaułku w Bytomiu. Tam zgasły dekoracyjne światła w donicach, cztery lampy w ziemie przy pomniku Śpiącego Lwa na Rynku oraz reflektor przy pomniku Wolności.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.