Miasto przeznaczyło milion na Specjalistyczny Szpital nr 1
Aktualności

Miasto przeznaczyło milion na Szpital Specjalistyczny nr 1

Na wczorajszej sesji Rady Miasta – radni podjęli jednogłośną decyzję, aby przekazań milion złotych na Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu.

Na konto Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu wpłynie milion złotych na pokrycie części strat jednostki za rok 2022. Taką decyzję podjęli bytomscy radni na wczorajszej sesji Rady Miasta. Stan finansów jednostki szpitalnej w mieście nie odbiega od ogólnopolskiej normy.

– W podobnej sytuacji jest ponad 200 szpitali w Polsce. Przyczynami zadłużenia placówek są braki kadrowe oraz niedoszacowane wyceny świadczeń medycznych – wyjaśnił Władysław Perchaluk, prezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego.

Miasto przeznaczyło milion na Szpital Specjalistyczny nr 1

– Bytomski samorząd – właściciel Szpitala nr 1, nieustannie prowadzi działania mające na celu zmniejszenie straty ważnej dla mieszkańców placówki. To konieczne, aby nie dopuścić do jej likwidacji – mówił Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Jak przedstawia się sprawozdanie finansowej szpitalnej „jedynki” w Bytomiu? Z dokumentów za rok 2020 wynika, że placówka poniosła stratę w wysokości ponad 12 mln złotych, która po odjęciu 2,2 mln kosztów amortyzacji – finalnie zamknęła się w kwocie ponad 10 mln złotych.

„Włącznie z poprzednimi uchwałami Rady Miejskiej na pokrycie części straty netto za 2020 rok przekazano dotąd kwotę w łącznej wysokości 6,3 mln zł. Obecna strata do pokrycia kształtuje się na poziomie 3,4 mln zł” – informuje bytomski magistrat.

Źródło informacji: UM Bytom
Zdjęcie: Wikipedia / Adrian Tync

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.