Miasto przeprowadzi konsultacje w sprawie Strefy Płatnego Parkowania w Śródmieściu
Aktualności

Miasto przeprowadzi konsultacje w sprawie Strefy Płatnego Parkowania w Śródmieściu

Już w tym tygodni będziemy mogli wyrazić swoją opinie na konsultacjach o Strefie Płatnego Parkowania w Śródmieściu.

Do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu ostatnimi czasy wpłynęły trzy wnioski podpisane przez mieszkańców w sprawie rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania w Śródmieściu. Dlatego już 6 i 7 października pracownicy miejskiej spółki przeprowadzą ankietę wśród bytomian – kierowców, mieszkańców i użytkowników kilku dróg na terenie Bytomia.

Miasto przeprowadzi konsultacje w sprawie SPP w Śródmieściu

Już jutro i w piątek (6, 7 października) odbędą się konsultacje w sprawie Strefy Płatnego Parkowania w Śródmieściu. MZDiM przeprowadzi ankietę pośród kierowców, mieszkańców i użytkowników kilku dróg. Jakich ulic będą dotyczyły konsultacje? Badanie będzie dotyczyło ulicy:

  • Rostka – odcinek od Miarki do zakrętu przy torach kolejowych,
  • Katowickiej – odcinek od Korfantego do Matejki,
  • Kasperka i Piłsudskiego – odcinek od Piekarskiej do Kasperka,
  • Placu Rodła.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy złożyli wnioski z podpisami kilkudziesięciu osób o poszerzenie Strefy Płatnego Parkowania w trzech obszarach Śródmieścia, poprosimy mieszkańców i użytkowników drogi o opinię. Dzięki temu pozyskamy pełniejszą wiedzę dotyczącą parkowania w tych rejonach – mówił zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda.

O co będą pytali pracownicy MZDiM? Między innymi o częstotliwość parkowania, sposób poruszania się po Śródmieściu, dostępność miejsc postojowych, czas poświęcony na znalezienia miejsca parkingowego oraz opinię o Strefy Płatnego Parkowania. Wyniki później zostaną opublikowane na stronie bytomskiego magistratu.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.