Mariusz Wołosz gościem w Rozmowie Dnia Marcina Zasady
AktualnościPolitykaWiadomości

Mariusz Wołosz gościem w Rozmowie Dnia Marcina Zasady

Gościem o poranku w Rozmowie Dnia Marcina Zasady w Radiu Piekary był prezydent Bytomia – Mariusz Wołosz.

W wywiadzie Marcin Zasada z prezydentem Bytomia rozmawiał między innymi o rozłamie PiS/PO, finansach bytomskiego składowiska śmieci i nieprawidłowościach w jego funkcjonowaniu, Marcinie Gwoździewiczu i ocenie jego pracy, środkach na remonty dróg w naszym mieście i reorganizacji ulicy Karola Miarki.

Mariusz Wołosz gościem w Rozmowie Dnia Marcina Zasady

Włodarz naszego miasta odniósł się również do uruchomieniu syren w ramach testu na terenie kraju, śląska i Bytomia. Przypomnijmy, że Bytom wyłamał się od tej decyzji i nie uruchomił syren. Nawet kiedy wojewoda śląski powiedział, że zrobi to zdalnie – niezależnie od samorządów.

Prezydent Bytomia: Nie mam przekonania, że to była decyzja pana wojewody – mówił na temat testu syren alarmowych w dniu 10 kwietnia gość dzisiejszej Rozmowy Dnia prezydent Bytomia.

Prezydent Bytomia wspomniał także o niedawnej reorganizacji głównej arterii w mieście – o ulicy Karola Miarki.

Marcina Zasada: Co będzie z organizacją ruchu na ulicy Karola Miarki? Jak słyszę i czytam to jest, to jedna z kropel w czarze goryczy.

Prezydent Bytomia: Powtórzę to jeszcze raz, bo mówiłem oczywiście to jest pewnie już szukanie powodów na potrzeby chwili, ale jeżeli mogę to oczywiście poinformuję, zgodnie z tym co powiedziałem wcześniej. Argumenty były za i przeciw, ja starałem się dobrać te najbardziej racjonalne. Podjęliśmy decyzję, że będzie tam ruch odbywał się na dwóch pasach – takie zostaną przygotowane. Pogoda sprzyja, wykonawca do tych prac został wyłoniony. Zresztą do nie tylko tych, bo do malowania pasów, znaków poziomych i lada chwila te prace się tam rozpoczną.

Całą rozmowę możecie wysłuchać na mediach społecznościowych Radia Piekary oraz na kanale YouTube.

Rozmowa Dnia to publicystyczny program Marcina Zasady. Wywiady odbywają się od poniedziałku do piątku, punktualnie o 7:30 na antenie Radia Piekary.

Źródło informacji: Radio Piekary

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.