Magdalena Fręch promuje Bytom na prestiżowych zawodach
AktualnościSport

Magdalena Fręch promuje Bytom na prestiżowych zawodach

Magdalena Fręch zagra w prestiżowym turnieju z Simoną Halep na Australian Open. Tenisistka wystąpi w koszulce z herbem Bytomia.

Już wkrótce bytomską tenisistkę będziemy mogli oglądać w prestiżowych zawodach Australian Open, gdzie Magdalena Fręch wystąpi w koszulce z herbem naszego miasta. Jej przeciwniczką będzie Simona Halep.

Magdalena Fręch promuje Bytom na prestiżowych zawodach

W następnym tygodniu w pierwszej rundzie tenisistka zmierzy się z Rumunką Simoną Halep, która zajmuje 15. miejsce w rankingu na światowej liście. Przypomnijmy, że Magdalena Fręch zajmuje 105. miejsce na tej liście. Simona Halep w 2018 roku dotarła do finału w Melbourne. Tak jak wspomnieliśmy, tenisistka zagra w meczu w koszulce z herbem naszego miasta.

Australian Open

To jeden z najbardziej prestiżowych zawodów tenisowych na całym świecie. Międzynarodowe mistrzostwa Australii są jednym z czterech turniejów zaliczanych do tzw. Wielkiego Szlema. Później kolejno to French Open, Wimbledon i US Open.

Promocja wydarzenia, występy w SuperLidze

Bytomska zawodniczka będzie promować także wydarzenia kulturalno-sportowe, które są organizowane w naszym mieście oraz wystąpi w rozgrywkach SuperLigi w barwach Górnika Bytom.

Miniony rok był dla Magdaleny Fręch wspaniały. Między innymi przyczyniła się do wygranej w meczu Polska – Brazylia w Hali na Skarpie w ramach prestiżowego turnieju Billie Jean King Cup. Zdobyła także tytuł mistrzyni Polski, zwyciężyła zawody WTA Challenger Thoreau Open w amerykańskim Concord oraz czeski tuniej ITF 60k w Pradze. Awansowała również do II rundy turnieju Indian Wells, dzięki niemu otrzymała historyczny awans do grona 100. tenisistek w rankingu ATP.

W październiku 2021 roku tenisistka otrzymała jedno z najbardziej istotnych wyróżnień sportowych w Bytomiu – Sportowy Laur Bytomia.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.