KulturaWiadomości

„Kompletnie się tego nie spodziewałam!”. Wywiad z Sonią Maselik

Dziś swoją premierę ma najnowszy utwór Sonii Maselik – „Nie mów nic nikomu”. Jakie uczucia towarzyszą artystce w tym wyjątkowym dniu? Jak układa się praca nad materiałem? I co było najbardziej zdumiewające w dotychczasowej pracy twórczej? O tych i innych zagadnieniach rozmawiał z wokalistką i autorką tekstów nasz dziennikarz.

InoBytom: Z końcem sierpnia dowiedziałaś się o wygranej w plebiscycie „Twoje 5 minut w RMF FM”. Pamiętasz jakie towarzyszyły Ci wtedy emocje?

<Sonia Maselik: Pamiętam ten dzień bardzo dokładnie! Byłam bardzo szczęśliwa, a jednocześnie skołowana… Nigdy nie miałam szczęścia do konkursów, a tutaj taka niespodzianka! kompletnie się tego nie spodziewałam. Najpierw wysłałam zgłoszenie, nie oczekując niczego. Później otrzymałam telefon, że jednak zostałam zakwalifikowana do dalszego etapu. To już był szok. Potem była walka o finał, którą też udało się wygrać no i ostatnia prosta, czyli finał plebiscytu, w którym zajęłam 1 miejsce. To było niesamowite uczucie i cieszę się! Bo naprawdę długo pracowałam na to aby moja muzyka została zauważona. No i to nareszcie się dzieje!

Już dzisiaj pierwsza radiowa premiera mojego najnowszego singla "Nie Mów Nic Nikomu" w RMF FM 🔥❤️😍A w linku poniżej…

Opublikowany przez Sonię Maselik Środa, 14 października 2020

IB: Niedługo po tym, jak zwyciężyłaś, rozpoczęły się nagrania. Jak pracuje Ci się z Twoimi obecnymi współpracownikami – producentem MAVOOI i Przemkiem Pukiem (PUK MUSIC)? Czy to właśnie z tą dwójką będziesz nagrywać kolejne utwory czy też zakładasz współpracę z innymi producentami?

SM: Z MAVOOI oraz PUK MUSIC współpracuje już od dłuższego czasu – o wiele wcześniej przed konkursem rozpoczęliśmy współpracę. Realizuje się nie tylko jako wokalistka, ale również jako songwriter, tak więc nasza współpraca rozwija się na różnych muzycznych płaszczyznach. To dla mnie ogromna przyjemność z nimi pracować nad różnymi piosenkami – mają wiele ciekawych pomysłów, inspirują mnie, dużo przy nich się nauczyłam i wiem, że nasz team to dobry team do pracy nad moimi kolejnymi singlami. Tym samym byłam pewna, że mój nowy singiel Nie mów nic nikomu wyjdzie świetnie. Tutaj muszę wspomnieć również o Marcinie Szwajcerze, który wykonał wspaniały miks i master do nowego singla. To również mega fachowiec w swojej branży. Dla mnie to po prostu ogromny zaszczyt, że mogę z takimi ludźmi i pracować.

IB: Dziś ma swoją premierę Twój najnowszy utwór „Nie mów nic nikomu”. Jakie to uczucie? 

SM: Niesamowite! Od kilku dni jestem bardzo podekscytowana, ponieważ duże są oczekiwania względem tej piosenki. Nie tylko moje, ale chyba wszystkich moich fanów. Długo zapowiadałam pojawienie się tej piosenki, ale czekałam na odpowiedni moment. Myślę, że wygrana w konkursie „Twoje 5 minut w Radio RMF FM” jest właśnie tym momentem, w którym warto wyjść do ludzi z tą piosenką. Jest przyjemna, lekka, kolorowa, barwna i zabawna. Ma wszystko czego teraz potrzebujemy (śmiech).

IB: Premiera to jednak tylko jeden z ostatnich sukcesów, bo rozpoczęłaś współpracę z Sony Music Poland. To ogromny sukces. Jakie emocje Ci towarzyszą?

SM: Współpraca z wytwórnią układa się póki co pomyślnie. Po konkursie sprawy nabrały ogromnego tempa. Sama aż nie mogę uwierzyć w to, że to wszystko tak szybko się dzieje. Tak długo na wszystko czekałam, a teraz to się urzeczywistnia. Premiera w radio RMF to jedno marzenie, ale współpraca z dużą wytwórnią to drugie. Ta współpraca z pewnością przyniesie mi wiele nowych możliwości oraz perspektyw na przyszłość.

Kochani!❤️Wreszcie mogę to powiedzieć oficjalnie! 🔥 Bardzo miło jest mi ogłosić, że podjęłam współpracę z Sony Music…

Opublikowany przez Sonię Maselik Środa, 23 września 2020

IB: W mediach społecznościowych wspominałaś, że trwają prace nad kolejnymi utworami. Kiedy będziemy mogli je usłyszeć? W planach jest też pewnie wydanie albumu. Czy mogłabyś zdradzić naszym czytelnikom jakieś szczegóły?

SM: Tak, w planach naszym najbliższym celem to wydanie kolejnych singli. Za dużo nie mogę powiedzieć, ani nie chce też za dużo obiecywać, ale nie będzie to na pewno jeden singiel, ani dwa. Będzie ich więcej. Z pewnością będzie barwnie i kolorowo. Ciekawie i z charakterem. Oddam całe serducho wraz z całym moim teamem w te piosenki. Wspólnie z całym zespołem będziemy pracować nad moim wizerunkiem i dalszym brzmieniem. Chcemy stworzyć coś naprawdę fajnego i myślę, że jesteśmy na dobrej drodze.

IB: Sięgnijmy do przeszłości. Odczuwasz obecnie większe zainteresowanie swoją osobą, co szczególnie ważne dla artysty w dobie pandemii. Udzielasz też coraz więcej wywiadów. Można Cię usłyszeć w radio. Pamiętasz, jak to wszystko się zaczęło? 

SM: Zdecydowanie! Teraz zainteresowanie moją osobą uderzyło ze wzmożoną siłą w związku z wygraną w konkursie „Twoje 5 minut w radio RMF FM” oraz nawiązanie współpracy z wytwórnią. Dostaje telefony z prośbą o wywiad, o parę słów i wiele ciepłych szczery gratulacji. To mnie ogromnie cieszy i daje ogromną siłę do dalszej walki. To niesamowite jak wiele potrafi się zmienić w przeciągu kilku lat. Jeszcze niedawno pamiętam jak zaczęłam tworzyć swoje pierwsze kompozycje jako nastolatka w szkole muzycznej lub jak stałam na piekarskiej scenie np. podczas dni miasta czy też na deskach Andaluzji podczas SPI nie SPI by zdobyć swoje pierwsze sceniczne obycie. Każde z tych małych poczynań przybliżało mnie z każdym dniem do tego aby stać się świadomym artystą jakim jestem dzisiaj i bardzo to sobie cenie. Każdą lekcje, każdą porażkę i każdą obiektywną opinie lub radę.

Utwór Soni Maselik pt. „Nie mów nic nikomu” możesz usłyszeć w Radiu Piekary na 88’7 FM, stronie WWW oraz w aplikacji mobilnej Radio Piekary, na IOS i Android.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
3
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.