Kolejarze szkolili instruktorów jazdy ze Śląska w Bytomiu
Aktualności

Kolejarze szkolili instruktorów jazdy ze Śląska w Bytomiu

W Bytomiu odbyły się warsztaty dotyczące bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, w których uczestniczyli instruktorzy jazdy z województwa śląskiego.

Kolejarze szkolili instruktorów jazdy ze Śląska w Bytomiu. Jakie są najczęstsze błędy popełniane przy przejazdach kolejowych? Jest ich bardzo wiele.. Szczególnie są to takie błędy jak ignorowanie znaku stop, wjeżdżanie na czerwonym świetle na tory kolejowej, ale także jazda na pamięć. W naszym mieście przeprowadzono warsztaty z podstawowych zasad bezpieczeństwa i zachowań na przejazdach kolejowych.

Kolejarze szkolili instruktorów jazdy ze Śląska w Bytomiu

Włodzimierz Kiełczyński z Polskich Linii Kolejowych podkreślił w wywiadzie dla Radia eM – im lepiej przygotowany instruktor, tym lepiej jest przygotowany kierowca. Jakie są główne i najczęstsze popełnianie błędy przez kierowców podczas przemierzaniu torów kolejowych?

– To jazda często na pamięć, że kierowcy się wydaje: „Aaaa tu na bocznej linii to jeździ pociąg tylko w poniedziałki i o godzinie 10:00” i to jest nieprawda, i kierowcy często mylą światło czerwone migające, ze światłem pomarańczowym na normalnym skrzyżowaniu. To jest zakaz wjazdu za sygnalizator. Drugi błędem to jest nie zatrzymywanie się przed znakiem drogowym B27 100. Kierowca ma się zatrzymać i sprawdzić czy nie nadjeżdża pociąg – mówił dla Radia eM Włodzimierz Kiełczyński.

Jak bezpiecznie, łatwo i poprawnie przejechać przez tory kolejowe? O tym dla Radia eM mówił instruktor Adam Szuster z jednego z ośrodków nauki jazdy w Bytomiu.

– Zbliżamy się do przejazdu, zwalniamy, redukujemy bieg przed przejazdem i zazwyczaj pokonujemy go biegiem drugim. Trzeba się rozejrzeć i trzeba się upewnić, bo sam fakt, że zapory są w górze, czy nie działa sygnalizacja to jeszcze nie do końca stuprocentowa pewność – mówił Adam Szuster.

Szkolenia dla instruktorów jazdy w Bytomiu odbyły się w ramach akcji „Bezpieczny przejazd”. W 2021 roku kolejarze przeprowadzili ponad 40 takich spotkań w całym kraju.

Źródło informacji: Radio eM

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.