Aktualności

Jest już gotowy projekt z BBO: Razem dla Stolarzowic i Górnik

Właśnie zakończono projekt, który wygrał w Bytomskim Budżecie Obywatelskim – mowa tutaj o „Razem dla Stolarzowic i Górnik”.

Co wykonano w ramach projektu „Razem dla Stolarzowic i Górnik”? W Stolarzowicach wybudowano nowy plac zabaw, a w Górnikach zamontowano ogrodzenie wokół boiska piłkarskiego. W projekcie także była mowa o zakupie monitorów interaktywnych i odzieży specjalistycznej dla strażaków – to również zrealizowano. Na ten projekt w BBO głosowało 595 bytomian.

Jest już gotowy projekt z BBO: Razem dla Stolarzowic i Górnik

Stolarzowice – plac zabaw i monitory interaktywne

W czerwcu zakończono budowę placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 47 w Stolarzowicach. Na placu zabaw zamontowano takie atrakcje jak karuzela, zjeżdżalnia, ławka i stojak rowerowy. Dodatkowo nowy obiekt ogrodzono i oświetlono. Nowy plac zabaw stał się częścią przestrzeni sportowo-rekreacyjnej, która znajduje się przy podstawówce. Inwestycja kosztowała ponad 179 tys. złotych, a wykonawcą została firma Weran z Wrocławia.

Razem dla Stolarzowic i Górnik

Stolarzowice – monitory interaktywne dla SP nr 43

Do Szkoły Podstawowej nr 42 w Stolarzowicach trafiły w ramach projektu z Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego – monitory interaktywne. Urządzenia i instalacja wyniosła blisko 15 tysięcy złotych.

Razem dla Stolarzowic i Górnik

Górniki – ogrodzenie boiska

Kolejną rzeczą, która wykonano w ramach tego projektu jest ogrodzenie terenu boiska piłkarskiego do treningów Rodła Górniki. Zadanie polegało na zamontowaniu ogrodzenia o długości 120 metrów oraz piłkochwytów za bramki. Inwestycję wykonała Firma Remontowo-Budowlana Adam Sprot z Bytomia i wyniosła ponad 152 tysiące złotych.

OSP Górniki – nowa specjalistyczna odzież

Ostatnim zadaniem z tego projektu jest zakup specjalistycznej odzieży dla strażaków z OSP Górniki. Miasto zakupiło 12 kompletów strażackiego umundurowania – mundury ochronnych typu Nomex, buty i rękawice. Koszt zakupu wyniósł 75 tysięcy złotych.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.