Hokejowi juniorzy zjadą się do Bytomia na światowe mistrzostwa
AktualnościSport

Hokejowi juniorzy zjadą się do Bytomia na światowe mistrzostwa

Już w grudniu do naszego miasta zjadą się hokejowi juniorzy na Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju na Lodzie. Turniej odbędzie się na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów.

Pod koniec roku w Bytomiu na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów odbędą się Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorów U20 Dywizji IB. To jeden z następnym turniejów, który będzie miał miejsce innowacyjnej hali lodowiska.

Hokejowi juniorzy zjadą się do Bytomia na światowe mistrzostwa

W Tampere w Finlandii trwa aktualnie Kongres Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie – w skrócie IIHF. Wczoraj wiceprezydent Bytomia – Adam Fras, który także pełni funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie – przedstawił zalety bytomskiego i nowoczesnego lodowiska wraz ze spotem reklamującym obiekt sportowy.

Dziś przedstawiciele światowej federacji hokeja zdecydowali, że grudniu 2022 roku w Bytomiu odbędą Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Juniorów U20 Dywizji IB. Turniej dokładnie będzie miał miejsce od 11 do 17 grudnia. Tam kadra narodowa zmierzy się z hokejowymi drużynami z Japonii, Ukrainy, Estonii, Włoch i Korei Południowej.

Podczas zebrania postanowiono również, że reprezentacja Polski Juniorów utrzyma się w Dywizji IB. W Tampere ustalono także przesunięcie Mistrzostw Świata Elity w związku z wykluczeniem drużyn z Rosji i Białorusi. Taka decyzja spowodowała, że w niektórych Dywizjach nie dojdzie do spadków.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.