Finał prac na ulicy Smolenia jest już coraz bliżej
Aktualności

Finał prac na ulicy Smolenia jest już coraz bliżej

Przebudowa ulicy Smolenia i Nawrota – to inwestycja drogowa, na która wszyscy czekali, a ta zmierza już powoli ku końcowi.

Na ulicy Smolenia coraz bliżej jest już finał prac. Wykonawcą inwestycji drogowej zostało konsorcjum firm: JKM Sp. z o.o. z Mikołowa oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Handlowe Dalpol Sp. J. z Bytomia. Teraz obecnie realizowane są prace na ulicy Smolenia od skrzyżowania z ulicą Piekarską do ulicy Korfantego.

– Inwestycja została podzielona tak, aby wykonać najpierw prace na ul. Nawrota, a następnie rozpocząć przebudowę ulicy Smolenia – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. – Na ulicy Smolenia trwają prace związane z wykonaniem chodnika przy siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów oraz zieleńców. Po ich zakończeniu wykonawca przystąpi do wprowadzenia oznakowania poziomego i prac porządkowych na całym obszarze inwestycji, co umożliwi przystąpienie do odbioru prac, które będą ostatnim etapem przed dopuszczeniem do ruchu drogowego – podkreślił wiceprezydent Michał Bieda.

Inwestycja drogowa na ulicy Smolenia i Nawrota

W ramach prac na tych dwóch bytomskich ulicach wykonano przebudowę chodników, zagospodarowano zieleńce, uporządkowano miejsca parkingowe oraz przebudowano jezdnię. Firmy przebudowały także zjazdy, peron autobusowy, dokonały regulacji urządzeń oraz wykonał wyspy przejezdne i separujące ruch. Prace objęty odcinek o 912 metrach długości.

Inwestycja ta kosztowała łącznie ponad 2,2 mln złotych, ale połowę tej kwoty miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Warto tutaj dodać, że projekt ten może zakończyć się przed czasem. W drugiej połowie maja planowane są prace związane z wykonaniem oznakowania poziomego. Zgodnie z umową wykonawca ma czas do końca września 2022 na zakończenie inwestycji.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.