Do kiedy obywatele Ukrainy mogą korzystać z pomocy ONZ?
Aktualności

Do kiedy obywatele Ukrainy mogą korzystać z pomocy ONZ?

Obywatele Ukrainy korzystają z pomocy ONZ w Centrum pomocy UNHCR w Miechowicach. Do kiedy będą mogli z niej korzystać?

Ukraińcy, którzy uciekają przed wojną w swoim kraju – mogą ubiegać się cały czas o pomoc humanitarną świadczoną przez Centrum Pomocy Finansowej UNHCR (ONZ) w Miechowicach, ale tylko już do 30 września.

– Nasze centrum znajduje się na terenie parafii Ewangelicko-Augsburskiej i jeszcze do końca września będziemy rejestrować osoby, które uciekły z Ukrainy, żeby wesprzeć je finansowo – mówiła Katarzyna Kukucz, kierowniczka centrum pomocy UNHCR dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

Co w ramach pomocy ONZ?

W ramach pomocy, każdy kto przybył do naszego kraju po 24 lutego i posiada dokument potwierdzający tożsamość, przekroczenie granicy oraz polski numer telefonu – może ubiegać się o świadczenie w maks. Wysokości około 2540 złotych, które wypłacane będzie przez trzy miesiące. Na tę kwotę składa się 710 złotych na osobę zgłaszającą oraz po 610 złotych na kolejnych członków rodziny do maks. 4 osób.

Jak można się umówić na wizytę w tym punkcie?

Jeśli chce się skorzystać z tej pomocy, to jedna osoba z ukraińskiej rodziny powinna wysłać SMS na numer telefonu: 884 720 619 lub napisać wiadomość na adres e-mail [email protected], podając następujące informacje:

  • imię i nazwisko głównej osoby w rodzinie,
  • liczba wszystkich osób w rodzinie,
  • wiek każdej osoby z rodziny,
  • polski nr telefonu,
  • miasto zamieszkania w Polsce,
  • miasto, w którym rodzina mieszkała w Ukrainie,
  • informacja czy w rodzinie są osoby z niepełnosprawnością.

W odpowiedzi na tego SMS, osoby, które kwalifikują się do aktualnych kryteriów, które wyznaczyło UNHCR – otrzymają wiadomość z zaproszeniem do centrum na dany dzień i godzinę. Adres centrum oraz wszystkie szczegóły będą podane w SMS-ie.

Informacje w języku ukraińskim znajdziecie tutaj.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.