Bytomscy karatecy zdobyli medale na europejskich mistrzostwach
AktualnościSport

Bytomscy karatecy zdobyli medale na europejskich mistrzostwach

W zeszłym tygodniu odbyły się XXVI Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan podczas których bytomscy karatecy zdobyli medale.

Pięciu zawodników z MUKS Bytom reprezentowało Polskę podczas XXVI Mistrzostw Europy w Karate Fudokan, które odbyły się w Rimini we Włoszech. Zawody trwały od 20 października, a bytomscy karatecy wrócili do miasta z medalami.

Bytomscy karatecy zdobyli medale na europejskich mistrzostwach

Potrójne mistrzostwo Europy oraz tytuł najlepszego zawodnika czempionatu wywalczył sobie Michał Sowa. Wspaniale na zawodach poradziła sobie także Maria Wysogląd, która obroniła tytuł mistrzyni Europy w kata indywidualnym. Dodatkowo bytomianka zdobyła srebrny medal drużynowo.

Młodzi karatecy również reprezentowali bytomski klub i spisali się znakomicie. Anna Popławska wywalczyła srebrny medal w kumite drużynowym juniorek. Z kolei Kacper Pogoda do naszego miasta wrócił złoto w kata drużynowym juniorów i brąz w kumite drużynowym. Zaś Magdalena Różyło zdobyła srebrny medal w kumite drużynowym kadetek.

– Jestem zadowolony ze startu moich podopiecznych. Turniej był mocno obsadzony – startowało przeszło 1200 zawodników z 42 krajów. Teraz przygotowujemy się do najważniejszej imprezy jaką będą grudniowe mistrzostwa świata wszystkich stylów karate tradycyjnego – powiedział Janusz Sowa – główny trener klubu.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.