Bytomianką Jesieni 2022 została Beata Pacut-Kłoczko
AktualnościSport

Bytomianką Jesieni 2022 została Beata Pacut-Kłoczko

Beata Pacut-Kłoczko została wyróżniona przez Ligę Kobiet Nieobojętnych. Bowiem została Bytomianką Jesieni 2022.

To jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek judo w Polsce, mistrzyni Europy, brązowa medalistka mistrzostw świata i złota medalistka w Grand Slam w Tel Aviv. Beata Pacut-Kłoczko została Bytomianką Jesienie 2022. Wyróżnienie to przyznawane są przez Ligę Kobiet Nieobojętnych.

Bytomianką Jesieni 2022 została Beata Pacut-Kłoczko

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w GKS Czarni Bytom, gdzie judoczka zaczynają swoją przygodę i do tej pory w tym klubie trenuje. Na gali pojawili się między innymi: zastępca prezydenta Bytomia Adam Fras, przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu Michał Staniszewski, senator RP Halina Bieda oraz przedstawiciele klubu Czarnych Bytom, działacze, sponsorzy oraz przyjaciele, którzy osobiście złożyli gratulacje nagrodzonej bytomiance.

Beata Pacut-Kłoczko – co o niej wiemy?

Jest zawodniczką GKS Czarni Bytom – jednego z najlepszych polskich klubów judo. W ubiegłym roku jako jedyna sportsmenka reprezentowała nasze miasto w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2022 i zdobyła w Lizbonie tytuł mistrzyni Europy podczas Mistrzostw Europy w Judo. To pierwsza kobieta w klubie, która zdobyła takie wyróżnienie w bytomskim klubie. Wcześniej taki tytuł zdobyli – Waldemar Legień (1990) i Robert Krawczyk (2007). W tym roku Beata Pacut-Kłoczko zdobyła złoto w Grand Slam w izraelskim Tel Aviv i wywalczyła sobie brązowy medal mistrzostw świata, które odbywały się w stolicy Uzbekistanu – Taszkiencie.

W 2022 roku judoczka również została laureatką Sportowego Lauru Bytomia za osiągnięcia sportowe w kraju i poza granicami Polski.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.