Bytom: Sprawca rozboju trafił do policyjnego aresztu
Aktualności

Bytom: Sprawca rozboju trafił do policyjnego aresztu

Bytomska policja zatrzymała sprawcę rozboju. 27-latek dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepie na terenie naszego miasta.

W minioną środę 27-letni w bytomskim sklepie dokonał kradzieży i szarpał się z ochroną obiektu. Sprawca miał pecha, bo szybka interwencja policji sprawiła, że został od razu zatrzymany. Jak się później okazało mężczyzna we wrześniu dokonał jeszcze dwóch rozbojów na terenie Bytomia. Jaka kara grozi mu za rozboje?

Bytom: Sprawca rozboju trafił do policyjnego aresztu

W pewną środę do sklepu na ulicy Wojciechowskiego przyszedł mężczyzna, który od tak wziął towar z półki i nie płacąc przeszedł linię kas. Na drodze ucieczki sprawcy stanął pracownik ochrony, który chciał zatrzymać złodziejaszka. 27-latek nie miał zamiaru oddać skradzionego towaru ze sklepu, zaczął szarpać pracownika ochrony i groził mu pobiciem. O całym zdarzeniu powiadomiono policję, a ta po chwili znalazła się na miejscu i zatrzymała rabusia. Okazało się 27-letni mieszkaniec Oleśnicy dopuścił się jeszcze dwóch rozbojów na terenie Bytomia. 12 września w sklepie na Narutowicza – tam groził ekspedientce ostrym narzędziem i skradł z kasy ponad 500 złotych. Kolejny miał miejsce 17 września – tam zaś rozbojarz wszedł do garażu przy ulicy Piłkarskiej, w którym znajdował 74-letni mężczyzna. Groził mu przedmiotem przypominającym broń, aby oddał kluczyki z samochodu i skradł pojazd marki Honda Civic. Skradziony samochód znaleziono trzy dni później. Znaleźli go zabrzańscy policjanci w jednej z dzielnic miasta. Sprawca rozbojów trafił na trzy miesiące do aresztu, a za te czyny grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło informacji, zdjęcie: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.