Bytom – nasze miasto solidarne z Ukrainą
Aktualności

Bytom – nasze miasto solidarne z Ukrainą

Nasze miasto jest solidarne z Ukrainą. To co się dzieje aktualnie na terenie tego kraju jest po prostu nie do uwierzenia.

Bytom w ramach gestu solidarności z Ukrainą – dziś o godzinie 18:30 na Rynku odbędzie się protest przeciwko wojnie w tym państwie. Akcja ta została zorganizowana przez mieszkankę naszego miasta – Aleksandrę Musil i jej 16-letnią córkę Majkę. Do organizacji protestu włączył się również prezydent Bytomia – Mariusz Wołosz.

– To demonstracja naszej solidarności ze wszystkimi Ukraińcami, także tymi, którzy mieszkają w Polsce, tutaj uczą się i pracują, niejednokrotnie są naszymi sąsiadami. W ten sposób chcemy zamanifestować swój sprzeciw przeciwko wojnie i pokazać im, że nie są sami – mówi Aleksandra Musil, inicjatorka akcji.

Bytom – nasze miasto solidarne z Ukrainą

Na protest przeciwko wojnie na Ukrainie można przynieść świece, transparenty, flagi i żółto-niebieskie elementy.

– Dziś wszyscy jesteśmy myślami z Ukraińcami. Gorąco zachęcam bytomian do wzięcia udziału w tej akcji. Okażmy Ukrainie swoje wsparcie, powiedzmy zdecydowane nie tej nieuzasadnionej agresji na wolne, demokratyczne państwo Europie – mówi prezydent Bytomia.

My też jesteśmy myślami z Ukrainą i jej mieszkańcami. Link do dzisiejszego wydarzenia na bytomskim Rynku: https://fb.me/e/2ebRcPBs8.

#BytomSolidarnyzUkrainą #SolidarnizUkrainą #solidaritywithukraine

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.