Już wkrótce Bytomski Festiwal Literacki Dla Dzieci i Młodzieży
Za dwa tygodnie rusza akcja Becek Czyta, czyli Bytomski Festiwal Literacki Dla Dzieci i Młodzieży. Bilety są dostępne na oficjalnej stronie bytomskiej placówki.
Dokładnie 16 października – w niedzielę, od godziny 9:45 rozpocznie się Bytomski Festiwal Literacki Dla Dzieci i Młodzieży – Becek Czyta w Bytomiu. Przygotowano mnóstwo atrakcji od samego rana i do samego popołudnia. Jaki jest harmonogram wydarzenia?
Harmonogram wydarzenia – Becek Czyta
Bytomskie Centrum Kultury – kawiarenka, godzina 9:45
Czytamy do brzuszka – czytelnictwo prenatalne. Spotkanie dla przyszłych mam. Głośne czytanie książek, tak jak słuchanie muzyki czy mówienie „do brzuszka” ma wpływ na rozwój dziecka, jego zachowania. Kolejnym pozytywnym aspektem czytania na głos w okresie ciąży jest oswajanie z taką formą spędzania czasu. Dla mam z dysfunkcjami słuchu/mowy będziemy promowali czytanie dzieciom za pomocą audiobooków. Warsztaty poprowadzi Grażyna Dobrzelecka absolwentka studiów magisterskich informacja naukowa i bibliotekoznawstwo oraz studiów podyplomowych z zakresu edukacji plastycznej i techniki oraz edukacji wczesnoszkolnej. Czas trwania: 70 minut/ Bilety 1 zł/os.
Bilety: https://www.becek.pl/program/system_biletowy/5482
Bytomskie Centrum Kultury – sala Gloria – wiek + 4, godzina 10:30
Piłka nożna w grze – spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem, autorem książki „Więcej niż klub” opowiadającej historię Filipa (ksywka: Messi) i Marka (ksywka: Ronaldo), którzy żyją piłką nożną – drużyna jest ich rodziną, a trener drugim ojcem. Czas trwania: 60 minut/ Bilety 1 zł/os.
Bilety: https://www.becek.pl/program/system_biletowy/5483
Bytomskie Centrum Kultury – hol – wiek + 1, godzina 10:30
REKSIO – spotkanie z żywą maskotką. Czas trwania: 45 minut.
Bytomskie Centrum Kultury – kawiarenka – wiek +4, godzina 11:00
Frania siostra Ryśka i Anielki to kolejna, po Stasiu i Jadzi Pętelce ulubiona bohaterka książeczek napisanych przez Barbarę Supeł. Podczas warsztatów z autorką bliżej poznacie Franię, jej rodzinę i przyjaciół, przedszkole, a także dowiecie się jak prosto jest być życzliwym, pomocnym i asertywnym, a także jak fajna jest współpraca. Czas trwania: 60 minut/ Bilety: 1 zł/os.
Bilety: https://www.becek.pl/program/system_biletowy/5484
Bytomskie Centrum Kultury – sala Akwarium – wiek + 6, godzina 11:00
Na ludowo – zapraszamy na oszałamiająco kolorowe warsztaty wprowadzające w magiczny świat wiejskiego życia prowadzone przez Annę Kaźmierak absolwentkę Edukacji Artystycznej oraz Grafiki i Malarstwa na ASP w Łodzi, malarkę, ilustratorkę i graficzkę, która zgłębia tradycyjną kulturę polskiej wsi. Czas trwania: 60 minut. Bilety: 1 zł/os.
Bilety: https://www.becek.pl/program/system_biletowy/5485
Bytomskie Centrum Kultury – sala Antresola – wiek +8, godzina 11:30
Wirtualne światy – fantastyczna przygoda z technologią wirtualnej rzeczywistości. Zajęcia dla dzieci i młodzieży wprowadzające w świat technologii wirtualnej rzeczywistości. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli przetestować różnorodne aplikacje pozwalające podróżować po całym świecie, zwiedzać muzea i galerie, przenieść się do parku pełnego dinozaurów, poczuć siłę muzyki. Zajęcia wykorzystują gogle do wirtualnej rzeczywistości Oculus. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli też stworzyć własne kartonowe gogle, w których wykorzystuje się smartfony, by uruchomić wirtualną rzeczywistość. Prowadzenie: Karol Baranowski. Czas trwania 60 minut/ Bilety: 1 zł/os.
Bilety: https://www.becek.pl/program/system_biletowy/5522
Bytomskie Centrum Kultury – sala Gloria – wiek + 10, godzina 12:15
Zapraszamy na spotkanie z Joanną Olech, autorką książki o Dynastii Miziołków czyli zabawnym serialu powieściowym dla dzieci i młodzieży. Książki, to pamiętnik chłopca, który – tak jak wszyscy jego rówieśnicy – przeżywa swoje problemy z rodzicami i rodzeństwem, przyjaźnie z kolegami, pierwszą miłość. Miziołek to bystry chłopak, który ma zdrowy dystans do samego siebie i świata, potrafi ocenić swoje kłopoty i opisać je z godnym pozazdroszczenia humorem. Czas trwania: 60 minut/ Bilety: 1 zł/os.
Bilety: https://www.becek.pl/program/system_biletowy/5486
Bytomskie Centrum Kultury – sala Ki-Nowa – wiek +8, godzina 13:30
Filmowo – książkowo czyli Za duży na bajki – czy pamiętacie film o tym tytule? a czy wiecie, że film powstał na podstawie książki i scenariusza filmowego, które napisała Agnieszka Dąbrowska? Z autorką będziecie mieli okazję się spotkać osobiście, co więcej zadać pytania dotyczące powstania książki i filmu oraz uwaga…. wskazówek dotyczących pisania scenariusza filmowego. Czas trwania: 60 minut/ Bilety: 1 zł/os.
Bilety: https://www.becek.pl/program/system_biletowy/5487
Bytomskie Centrum Kultury – sala Ki-Nowa – warsztaty dla rodziców, godzina 14:45
Social media czy książka lekarstwem na samotność? – warsztaty dla rodziców, które poruszą temat związany z social mediami – ich wpływem na funkcjonowanie młodych ludzi oraz zastanowimy się nad rolą książek w budowaniu tożsamości dzieci i młodzieży oraz w jaki sposób, my jako rodzice, możemy spotkać się z naszymi dziećmi między tym co realne a tym co wirtualne. Warsztaty poprowadzi Paweł Dobrzelecki trener, animator, Ambasador Stowarzyszenia LABiB. Czas trwania: 60 minut/ Bilety: 1 zł/os.
Bilety: https://www.becek.pl/program/system_biletowy/5489
Bytomskie Centrum Kultury – sala Gloria – wiek +1, godzina 15:00
KICIA KOCIA – spotkanie z żywą maskotką, ulubienicą maluchów. Czas trwania: 45 minut/ Bilety 1 zł/os.
Bilety: https://www.becek.pl/program/system_biletowy/5490
Bytomskie Centrum Kultury – kawiarenka BECEKu – wiek +7, godzina 15:00
Literacka Podróż Hestii – partner Festiwalu
Spotkanie z Laureatką konkursu z 2021 roku Katarzyną Ryrych. Wspólnie z autorką wybierzemy się na RODOS czyli Rodzinnych Ogródków Działkowych (Ogrodzonych Siatką). W Dziczy, czyli najbardziej niedostępnym i zarośniętym zakątku ogródków, chłopcy spędzają lato w towarzystwie Gabaryta, Pandy, Szmirabelli oraz pracującego nad eliksirem szczęścia Wuja Kukułki. To dzięki nim mogą wreszcie poczuć się „normalnie”. Chociaż czy normalność w ogóle istnieje? Może została wymyślona przez ludzi, którzy nie potrafią dostrzec sensu w układaniu kamieni? Czas trwania: 60 minut/ Bilety 1 zł/os.
Bilety: https://www.becek.pl/program/system_biletowy/5491
Bytomskie Centrum Kultury – kawiarenka BECEKu, godzina 16:15
Spotkanie z Laureatem Konkursu z 2022 roku. Czas trwania: 60 minut/ Bilety 1 zł/os.
W konkursie Literacka Podróż Hestii wyróżnieni są autorzy i autorki klasycznych form: powieści, powieści graficznych i opowiadań – napisanych z myślą o młodych czytelnikach i czytelniczkach (10-15 lat). Do nagrody wybierane są tytuły, które mają szansę pozostać na długo w kanonie literatury dziecięco-młodzieżowej. Mecenasem konkursu jest ERGO Hestia a organizatorami są Fundacja Wisławy Szymborskiej i Fundacja Artystyczna Podróż Hestii.
Wydarzenie towarzyszące Festiwalowi
Bytomskie Centrum Kultury – sala ToTu, godzina 16:00
Maluchy w krainie dźwięku – w świecie smyków i wybryków
Koncerty dla najmłodszych (od 0 do 6 lat), które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są w oparciu o badania i doświadczenie amerykańskiego psychologa muzyki- prof. Edwina E. Gordona. W urozmaiconej zabawą muzycznej podróży milusińskim towarzyszą muzycy filharmonii i orkiestr, a jednocześnie doświadczeni pedagodzy, którym przewodniczy skrzypaczka i animatorka kultury- Dorota Banaś. Swobodnej, sprzyjającej słuchaniu i zabawie atmosferze sprzyja specjalnie zaaranżowana przestrzeń. Czas trwania koncertów dostosowany jest do możliwości małych odbiorców i nie przekracza 45 minut. Na zakończenie jest okazja do spotkania z muzykami i przyjrzenia się instrumentom z bliska. Bilety do nabycia w kasie BECEKu oraz online www.becek.pl.