AktualnościSport

VIII Bieg Dwóch Szybów

Już w listopadzie odbędzie się VIII Bieg Dwóch Szybów. Trasa biegu będzie przebiegać przez Bytom – pierwszy raz od 2015 roku.

VIII Bieg Dwóch Szybów jest niezmiennie organizowany od 2014 roku przez Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych „W Ruchu”. Pomysł na takie wydarzenie – pomiędzy szybami kopalnianymi 😉 – zrodził się spontanicznie w głowach chorzowskich amatorskich biegaczy zrzeszonych właśnie w tym stowarzyszeniu, którym jest bliskie miasto Chorzów i społeczność lokalna Górnego Śląska, a także jego przemysłowe dziedzictwo.

Trochę o Biegu Dwóch Szybów

Po raz pierwszy od 2015 roku – trasa będzie przebiegać przez nasze miasto. Dotychczasowych edycji biegu odbyło się na terenie takich miast jak: Chorzowa, Świętochłowic, Bytomia, Piekar Śląskich, Siemianowic Śląskich oraz Rudy Śląskiej. Zawody te zgromadziły blisko 1500 zawodników. Nawet gdy w 2020 roku trwała pandemia i wydarzenie sportowe nie mogły się odbywać przez obostrzenia – Bieg Dwóch Szybów odbył się online. Zachęcił wówczas do biegania między szybami około 100 osób.

Na biegaczy czeka trasa 15 kilometrów, no i jak mówi tradycja będziemy biegali przez tereny postindustrialne. Jak co roku zawodnicy wystartują z Szybu Prezydent w Chorzowie, trasa dalej będzie prowadzić w kierunku Chorzowa Starego i Maciejkowic, kierując się na teren Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Żabie Doły”, a później biegniemy w kierunku dawnej kolei wąskotorowej, gdzie zawodnicy dotrą do Bytomia. Tam miną drugi szyb – szyb „Ewa” oraz jego sąsiada szyb „Krystyna”. Później wracamy tą samą trasą pod Szyb Prezydent.

 

VIII Bieg Dwóch Szybów – najważniejsze informacje

Wydarzenie sportowe odbędzie się 6 listopada – w niedzielę i będzie to bieg uliczno-przełajowy – po nawierzchni asfaltowej, a częściowo przełajowej. Trasa będzie liczyła 15 kilometrów i przebiegnie następująco:

Prezydent w Chorzowie – Chorzów Stary – Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy „Żabie Doły” – Dolina rzeki Bytomki w Bytomiu (tereny dawnej KWK Szombierki) – Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy „Żabie Doły” – Chorzów Stary – Szyb Prezydent.

Planowany start biegu jest o godzinie 11:00 spod Szybu Prezydent w Chorzowie. Na 10:45 zaplanowano wspólną rozgrzewkę. Finał biegu około godziny 13:30. Limit czasowy na bieg to 130 minut. Opłata startowa wynosi 60 złotych, a zapisać się na bieg może maksymalnie 300 osób. Dla wszystkich uczestników zagwarantowane unikatowe medale.

Zapisy trwają do 2 listopada 2022 roku na stronie zapisy.mktime.pl/viii-bieg-dwoch-szybow-v8148. Więcej informacji na stronie chorzowskiego Stowarzyszenia: http://chsbd.pl

Portal Ino Bytom objął patronatem medialnym wydarzenie sportowe „VIII Bieg Dwóch Szybów”.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.