Bytomianka odpowie za oszustwa przy sprzedaży szczeniąt
Aktualności

Bytomianka odpowie za oszustwa przy sprzedaży szczeniąt

Policja zatrzymała bytomiankę, które oszukiwała przy sprzedaży szczeniąt na portalu aukcyjny OLX – mówiąc, że zwierzęta pochodzą z hodowli, a tak naprawdę były schorowanymi mieszańcami.

42-letnia bytomianka odpowie za oszustwa przy sprzedaży szczeniąt na popularnym portalu OLX. Kobieta mówiła, że psy pochodzą z hodowli i były oferowane w korzystnej cenie. Okazało się, że psy były mieszańcami, a dodatkowo były jeszcze chore. Zwierzęta po kilku dniach padały. W ten sposób oszukała 14 osób. Ile grozi jej lat za te oszustwa?

Bytomianka odpowie za oszustwa przy sprzedaży szczeniąt

Policjanci z Bytomia zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w ostatni wtorek zatrzymali kobietę, która oszukiwała przy sprzedaży szczeniąt na znanym wszystkim portalu aukcyjnym OLX. 42-letnia bytomianka na internetowym portalu ogłaszała, że ma do oddania psy różnych ras. Zainteresowani klienci po rozmowie z kobietą dowiadywali się, że pieski są rasowe i są po korzystnej cenie. Nabywca szczenięcia był zobowiązany do osobistego odbioru zwierzęcia. Bardzo szybko okazywało się, że sprzedawane psy to mieszańce, który były za młode w chwili sprzedaży, a dodatkowo były chore i zarobaczone. Niestety nie posiadały również żadnych szczepień. Po kilku dniach od kupna pieska, zwierzęta po prostu padały. Do mundurowych zgłosiło 14 osób, które padły ofiarom 42-letniej mieszkanki Bytomia.

W trakcie przeprowadzania śledztwa, do rąk policjantów trafiło sześć szczeniąt, które przekazano do gabinetu weterynarza. Aktualnie Powiatowy Inspektorat Weterynarii sprawdza czy nie doszło do znęcania się nad szczeniętami. Bytomianka usłyszała 14 zarzutów oszustwa, a prokurator wobec niej zastosował dozór policyjny. Za to przestępstwo grozi jaj nawet do 8 lat więzienia.

Źródło informacji, zdjęcie: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
2

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.