znaki poziome w bytomiu
Aktualności

Znaki poziome w Bytomiu będą odświeżone

Będzie jeszcze bezpieczniej na drogach naszego miasta. Znaki poziome w Bytomiu będą odświeżone przez bytomską jednostkę – MZDiM.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów odświeża oznakowanie poziome na jezdniach na terenie całego miasta. Odnowione zostaną między innymi przejścia dla pieszych, linie segregacyjne przerywane i ciągłe, powierzchnie wyłączone z ruchu. Więc znaki poziome w Bytomiu śmigali jak ta lala.

Zaczynamy od najważniejszej części – malowanie jezdni

W pierwszej kolejności MZDiM zrealizuje odnowę oznakowania przejść dla pieszych na wszystkich kategoriach dróg. Później zostaną zlecone prace dotyczące:

  • odnowy oznakowania ciągów drogowych, czyli linii segregacyjnych przerywanych i ciągłych,
  • powierzchni wyłączonych z ruchu,
  • strzałek,
  • linii poziomych na wlotach podporządkowanych.

Malowanie związane z odnową przejść dla pieszych powinno zostać wykonane najpóźniej do końca lipca, natomiast odnowa ciągów na drogach krajowych do połowy sierpnia.

Strefa Płatnego Parkowania

Ją też czeka malowanie znaków poziomych. MZDiM przeprowadzi również prace dotyczące malowania w związku z rozszerzeniem strefy płatnego parkowania na ulicy Matejki, Sokoła, Chrzanowskiego i Batorego. Tam między innymi zostaną namalowane linie wyznaczające stanowiska i pasy postojowe oraz powierzchnie wyłączone z ruchu. Prace związane z rozszerzeniem SPP mają zakończyć się pod koniec czerwca, a związane z odnową istniejące SPP do końca sierpnia.

Poza odświeżaniem istniejącego oznakowania wykonawca będzie wprowadzał na bieżąco potrzebne zmiany na jezdniach zgodnie z opracowanymi i zatwierdzonymi projektami organizacji ruchu.

Miasto Bytom przeznaczy na realizację prac ponad 365 tysięcy złotych.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.