urzędzie stanu cywilnego w bytomiu
AktualnościKoronawirus

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Stanu Cywilnego w Bytomiu

Bardzo ważne zmiany i ograniczenia nastąpiły w funkcjonowaniu Urzędu Stanu Cywilnego w Bytomiu. Jakie to zmiany? Dlaczego?

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Stanu Cywilnego w Bytomiu. W związku z wykrytymi przypadkami zakażeń koronawirusem, wśród pracowników tej jednostki miejskiej oraz kwarantanną części personelu od dziś nastąpią ograniczenia i zmiany pracy urzędu. Jest to czasowe ograniczenie zakresu działania Urzędu Stanu Cywilnego w naszym mieście.

Wykryte przypadki zakażeń koronawirusa u pracowników jednostki samorządowej

– U czterech pracowników USC potwierdzono wyniki dodatni testu na obecność koronawirusa, a cześć przebywa na kwarantannie, dlatego w tym tygodniu zmuszeni jesteśmy zmienić organizację naszej pracy. Może się to wiązać z niedogodnościami dla klientów i koniecznością telefonicznego umawiania wizyt. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy – mówił kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Waldemar Świerczek.

WAŻNA INFORMACJA!

Obsługa w zakresie rejestracji zgonów w USC przy ulicy Olejniczaka 22, odbywa się bez ograniczeń.

Jak wygląda to w przypadku rejestracji urodzeń i ślubów?

Jednostka miejska prosi o odłożenie tego na później. USC w Bytomiu prosi aby w miarę możliwości odłożyć sprawy związane z rejestracją narodzin dziecka lub sprawy związane z uznaniem ojcostwa na przyszły tydzień. Dotyczy to też spraw związanych z zawarciem związku małżeńskiego.

– Działamy w ograniczonym składzie, dlatego prosimy o wyrozumiałość. Oczywiście nie będziemy odkładać na później żadnej sprawy, która wymaga terminowego załatwienia – tłumaczył Waldemar Świerczek.

Urząd Stanu Cywilnego prosi w innych sprawach o kontakt telefoniczny:

  • w sprawie odpisów aktów stanu cywilnego – 32 779 86 04 i 32 779 86 05,
  • sprawy odbieranej i wysyłanej poczty – 32 779 86 07 i 32 779 86 15,
  • w innych sprawach – 32 779 86 01, 32 779 86 02 i 32 779 86 03.

Jednostka miejska w wysokim reżimie sanitarnym

W tym tygodniu wejście do Urzędu Stanu Cywilnego będzie niemożliwe ze względu na kwarantannę. Osoby, które w ostatnim tygodniu odwiedzały placówkę, są proszone o samoobserwację swojego stanu zdrowotnego.

Źródło informacji: UM Bytom
Zdjęcie:Bytom Inside

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.