szczepionki na koronawirusa
Koronawirus

Zmiana okresu między podaniem dwóch dawek szczepionki na koronawirusa

Rząd po raz kolejny zmienia okres między podaniem pierwszej i drugiej dawki szczepionki na koronawirusa. O jakie preparaty chodzi?

Nasz polski rząd po raz następny zmienia czas pomiędzy podaniem pierwszej i drugiej dawki szczepionki na koronawirusa. Mowa jest o 2 preparatach: Pfizer i Moderna.

Zmiana okresu między podaniem dwóch dawek szczepionki na koronawirusa

Podawanie drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-10, czyli Pfizera może odbyć się już po 21. Jest to minimalny odstęp – dopuszczony przez producenta. Zaś dla Moderny ma to być aż 28 dni. Jeśli chodzi o AstraZenece to nadal jest ona podawana po 5 tygodniach.

– Chodzi o to, by jak najwięcej osób uzyskało pełną odporność na wakacje, bo to może zachęcić część osób do szczepień – mówił cytowany przez RMF24.pl minister zdrowia Adam Niedzielski. Żeby wszyscy, którzy martwili się tym, że jeżeli przyjmą szczepienie w okresie czerwcowym, a musieliby przyjmować drugą dawkę w lipcu, gdzie nie wiadomo, w której części kraju będą przebywali, to pierwszym krokiem jest skrócenie tego czasu między dawkami – uzasadniał minister.

Odstęp między dawkami dla szczepionych dzieci w wieku od 12 lat wynosił będzie dokładnie 21 dni.

Źródło informacji: TVS

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.