wielki mecz charytatywny
Sport

Za nami wielki mecz charytatywny w Bytomiu

W ostatni weekend odbył się wielki mecz charytatywny Artyści kontra TVN24 na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów przy ulicy Pułaskiego 71 w Bytomiu. Cóż to był za mecz!

25 września na nowej hali lodowiska im. Braci Nikodemowiczów pełna hala kibiców oglądała wielki mecz charytatywny Artyści, czyli Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich kontra drużyna TVN24. To było spotkanie pełne emocji, zabawnych momentów i pięknych bramek. Cel wydarzenia jak wspomnieliśmy był charytatywny, a przede wszystkim szczyty. Fundusze zebrane podczas meczu będą przekazane na poczet leczenia młodego bytomskiego dżudoki – Łukasza Wysockiego.

Wielki mecz charytatywny w Bytomiu – pełen emocji

W meczach organizacji artystów, czyli Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich – jest wszystko możliwe. Podczas pierwszej tercji meczu – sędzia, który prowadził mecz – Jacek Chadziński sfaulował jednego z zawodników wielkiego spotkania. To nic. Nikt również nie był zaskoczony, że na prezentację satyryk Adam Grzałka wyszedł w masce jak z filmu „Mad Max”. Z kolei później na ławkę kar usiadł Maciej Maleńczuk. Dla Macieja Maleńczuka to był pierwszy raz, kiedy zagrał w HRAP.

– Przed spotkaniem miałem około dwadzieścia indywidualnych treningów. Jazdę na łyżwach mam opanowaną, ale muszę lepiej posługiwać się kijem hokejowym. Kontuzji nie doznałem i mam nadzieję, że otrzymam jeszcze powołanie – śmiał się Maciej Maleńczuk.

Bytomski kabareciarz i jego trzy role

Bytomski kabareciarz, którego nie mogło zabraknąć na tym spotkaniu to Mariusz Kałamaga. Wystąpił on w fascynujących trzech rolach – jako napastnik, bramkarz oraz konferansjer. Po świetnym obronieniu każdej z bramek – Kałamaga zaprezentował taniec radości. Pod wrażeniem gry bytomianina był Mariusz Czerkawski.

– Wielkie brawa dla Kałamagi. To odważny chłopak, bo stanął w bramce, chociaż nie miał na sobie rynsztunku bramkarza i wcale się nie bał. Chciałbym także pochwalić Macieja Maleńczuka, który ma instynkt strzelecki – mówił Czerkawski, który popisywał się sztuczkami: podbijał krążek na łopatce kija, trafiał w okienko bramki, jak również śmigał po lodzie jak sprinter – Uwielbiam takie mecze, kiedy wychodzę na lód, czuję się wiele lat młodszy – dodawał pierwszy Polak w NHL.

Wspaniała atmosfera na meczu

Na lodowisku mogliśmy zobaczyć meksykańską falę i udawaną bójkę pomiędzy aktorem Bogdanem Kalusem, a sędziami. Była także pokazana „walka” pomiędzy generałem Romanem Polko, a Sewerynem Gryglem – producentem TVN24. Pod ogromnym wrażeniem naszego bytomskiego obiektu był dziennikarz sportowy TVN24 – Mariusz Zawioła.

– Z dawnej hali przy Pułaskiego robiłem relacje z meczów Polonii Bytom dla Radia Katowice. Stary obiekt był okropny, a nowy wygląda fantastycznie! Atmosfera podczas meczu była niesamowita. Kibice bardzo mocno nas wspierali – zaznaczał Zawioła.

Dziennikarz i prezenter TVN – Robert Kantereit na lodowisku czuł się bardzo swobodnie. Dokładnie tak jak przed kamerą. W pierwszej części meczu jak utalentowany i zawodowy hokeista wykorzystał idealną sytuację sam na sam z bramkarzem. Po zakończeniu meczu kibicie wyrzucili na lodowisko kilkaset maskotek. Będą one przekazane do oddziałów pediatrycznych w Bytomiu i Gliwicach.

Włodarz Bytomia podziękował kibicom

Nasz włodarz grał po raz pierwszy w składzie z Hokejową Reprezentacją Artystów Polskich. Mariusz Wołosz był także kiedyś prezesem KH Polonii Bytom.

– Na łyżwach jeżdżę od dziecka, ale gra w hokeja na lodzie wymaga większego wysiłku. Starałem się nie odstawać. Miałem już przyjemność wystąpić w podobnym meczu, ale było to dekadę temu, wtedy zagrałem w drużynie samorządowców przeciwko zespołowi złożonemu z gwiazd sportu. Dziękuję kibicom, że tak licznie przybyli i wsparli Łukasza Wysockiego, bytomskiego dżudokę – podkreślał prezydent Mariusz Wołosz.

Dochód ze spotkania Artyści kontra TVN24 będzie przekazany na poczet leczenia młodego bytomskiego dżudoki Łukasza Wysockiego. Medalista mistrzostw Polski młodzików i juniorów w wyniku nieszczęśliwego upadku na trampolinie doznał uszkodzenia rdzenia w odcinku szyjnym.

Gospodarzem wydarzenia było nasze miasto wraz z KH Polonią Bytom. Partnerami była Fundacja Petralana i Polski Hokej. Sponsorami byli MMG i Paweł Kobyliński oraz prezes HH Poland.

Artyści kontra TVN24 – 25 września

Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich – Drużyna TVN24 7:7

HRAP: Rajski – Kieca, Lebuda, Demczuk, Bogdan Kalus, Wołosz – Grzanka, Siudek, Gabrek, Maleńczuk, Czerkawski – Kałamaga, Łapot, Tupaczewski, Polko – Zygmunt, Skóra, Dewera, Tomanek, M. Jobczyk. Trenerzy: Wiesław Jobczyk, Chrząstek, kierownik: Katarzyna Kalus. Kierownik techniczny: Bronisław Smoleń.

DRUŻYNA TVN24: Lipiński – Zalewska, Pytel, Kudliński, Popowski, Kanteriet – Zawioła, Wesołowski, Grygiel, Pyzel, Balcerzyk – Cieśla, Łapiński, Fuszara, Michał Bartnicki, Krzysztof Bartnicki – Leszyński, Studzienny, Parulski, Szepiatowski, Berenda.

Trenerzy: Studzienny, Jończyk

Źródło informacji: Materiały prasowe UM Bytom
Zdjęcia: Michał Chwieduk – Polski Hokej

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.