Wystawa „Matkość” Aguli Swobody w CSW Kronika
AktualnościKultura

Wystawa „Matkość” Aguli Swobody w CSW Kronika

Już w tym tygodniu odbędzie się wernisaż „Matkość” Aguli Swobody w Centrum Sztuki Współczesnej Kronika w Bytomiu.

Wernisaż „Matkość” Aguli Swobody odbędzie się 27 sierpnia w sobotę, o godzinie 19:00 w Centrum Sztuki Współczesnej Kronika w Bytomiu. Będzie także wystawa otwarta od 27 sierpnia do 21 października 2022 roku w ramach cyklu Dom Kobiet. Oprowadzanie po ekspozycji będzie w każdy piątek o 17:00.

Wystawa „Matkość” Aguli Swobody w CSW Kronika

„Matkość” powstała we współpracy z niezwykłymi, odważnymi kobietami, które opowiedziały artystce swoje historie związane z macierzyństwem.  Jest efektem kilku miesięcy rozmów, pisania i spotkań, podczas których uczestniczki projektu i jego inicjatorka stały się sobie bliskie. Połączyły je własne, bardzo osobiste doświadczenia i rezygnacja z fantazjowania na temat tego, jak według innych powinna wyglądać rzeczywistość.

„Myśl o Matkości pojawiła się dawno, jeszcze przed urodzeniem moich córek. Przeczytałam w Timesie artykuł, szczerą do bólu wypowiedź dyrektorki londyńskiej National Opera w Londynie o jej macierzyństwie. Bardzo osobisty monolog, historia o życiu matki, która urodziła niepełnosprawne dziecko i o reszcie rodziny, która nie dawała sobie z tym rady. O powolnym rozpadzie relacji i bezsilności, i o tym, że miłość nie przyszła naturalnie. Pamiętam, co poczułam, kiedy skończyłam czytać. Poczułam, że bycie matką/córką nie jest linearnie proste. Jest cholernie trudne, jak odcinanie sobie ciała kawałek po kawałku, by w końcu zmienił się jego kształt” – pisze o swoim projekcie Agula Swoboda.

Źródło informacji, zdjęcia: Materiały prasowe CSW Kronika

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.