Wspólnie dla wizerunku Bytomia
Aktualności

Wspólnie dla wizerunku Bytomia

Wspólnie dla wizerunku Bytomia będą działać władze naszego miasta razem z Policją i Strażą Miejską. We wtorek odbyło się specjalne spotkanie w sprawie nowej inicjatywie.

Powstanie nowa inicjatywa, która ma usunąć wszystkie wulgarne napisy i rysunki z przestrzeni miejskiej. Wspólnie dla wizerunku będą działać władze miasta, Straż Miejska, Policja oraz Stowarzyszenie Szczypta Koloru. Projekt skierowano do właścicieli i zarządców budynków, gdzie zniszczono elewacje. Dzięki temu bezpłatnie zostaną zamalowane graffiti na elewacji obiektów lub odbędzie się na nich umieszczenie muralów.

Wspólnie dla wizerunku Bytomia

13 grudnia w bytomskim magistracie odbyło się specjalne spotkanie wiceprezydenta Bytomia Waldemara Gawrona z przedstawicielami Policji oraz Straży Miejskiej. Zebranie było poświęcone nowym rozwiązaniom, które są związane z ulepszeniem naszego Bytomia.

Powstanie nowa inicjatywa, która ma na celu – zlikwidować wulgarne napisy oraz namaludnki z przestrzeni miejskiej. Tego zadania ma podjąć się Stowarzyszenie Szczypta Koloru wraz z władzami naszego miasta, Policją i Strażą Miejską. Dzięki temu elewacje, które uległy grafficiarzom zostaną bezpłatnie zamalowane lub zostaną na nich umieszczone murale. A to wszystko po to, by miasto było lepsze i piękniejsze.

Należy tutaj wspomnieć, że Stowarzyszenie Szczypta Koloru dwa lata temu dla dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Popiełuszki wykonało na ścianie obiektu mural. Mural powstał dzięki akcji edukacyjnej „Bytom moimi oczami”, którą zorganizowali bytomscy policjanci. Na mural możemy zobaczyć śląską maskotkę policji – Sznupka.

Źródło informacji, zdjęcie: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.