Sport

Wspaniały weekend hokeistek z reprezentacji Polski

To był idealny weekend dla hokeistek z kadry narodowej seniorek. Na bytomskiej hali lodowiska pokonały dwukrotnie Budapest Jegkorong Akademię.

Dziewczyny z reprezentacji Polski seniorek w hokeju na lodzie pokonały 2 oraz 3 października hokeistki z Budapest Jegkorong Akademia na lodowisku im. Braci Nikodemowiczów. Mecze rozgrywano w ramach Europejskiej Ligi Kobiet.

Przebieg weekendowych meczy polskich hokeistek

2 października 2021

Hokeistki z kadry narodowej seniorek wygrały z węgierską drużyną w dogrywce 2:1. Dla naszego kobiecego zespołu strzały oddały: Ewelina Czarnecka i Karolina Późniewska w dogrywce.

mecze hokeistek z kadry narodowej

3 października 2021

W niedzielę dziewczyny znowu wygrały pojedynek. Nie dały żadnych szans hokejowemu zespołowi z Budapest Jegkorong Akademii. Hokejowe Orlice wygrały 5:2. Dwa strzały oddała dla naszej kadry Oliwia Tomczok. Następne bramki dla drużyny strzeliły: Wiktoria Dziwok, Ewelina Czarnecka i Sylwia Laskawska.

mecze hokeistek z kadry narodowej

Prekwalifikacje do olimpiady 2022

Kadra narodowa kobiet w hokeju na lodzie będzie brała udział w Turnieju Prekwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich 2022. W turnieju Hokejowe Orlice zmierzą się z Holandią, Meksykiem oraz Turcją. Do następnego etapu olimpiady zakwalifikuje się tylko jedna najlepsza i zwycięska drużyna z grupy. Prekwalifikacje odbędą się na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu.

W jednym ze światowych rankingów IIHF, czyli Międzynarodowa Federacja Hokeja Na Lodzie) – kadra narodowa kobiet jest na 19. miejscu, Holenderki uplasowały się na 18. pozycji, Meksyk na 26. miejscu, a z kolei Turcja ma miejsce 28.

Terminarz turnieju
  • 7 października – Polska:Turcja – godzina 15:30; Meksyk:Holandia – godzina 19:30.
  • 8 października – Holandia:Turcja – godzina 16:00; Polska:Meksyk – godzina 20:00.
  • 10 października – Holandia:Polska – godzina 12:15; Turcja:Meksyk – godzina 16:15.
Cennik biletów na turniej prekwalifikacyjny:
  1. Normalny – 20 zł – za dzień, czyli dwa spotkania.
  2. Ulgowy – 10 zł – za dzień, czyli dwa spotkania.
  3. Trzydniowy normalny – 40 zł.
  4. Trzydniowy ulgowy – 30 zł.
  5. Wstęp bezpłatny dla dzieci do lat 10.

Bilety na turniej są dostępne już od dziś w hali bytomskiego lodowiska w kasie B – wejście po prawej stronie od wejścia głównego.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.