Sport

Wkrótce wielkie otwarcie Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów!

Najistotniejsza i najbardziej inwestycja sportowa w Bytomiu jest już na ukończeniu. Co za tym idzie? Wielkie otwarcie lodowiska im. Braci Nikodemowiczów będzie już wkrótce!

Prezentacja nowego Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów za niedługo. Miasto już dziś zaprasza wszystkich bytomian i miłośników ślizgawki na Dni Otwarte nowej hali lodowiska im. Braci Nikodemowiczów przy ulicy Pułaskiego 71. Kiedy?

Wielkie otwarcie Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu

– Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla najmłodszych bytomian wyjątkową niespodziankę. 1 czerwca otworzymy Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów, już dziś zapraszamy mieszkańców na taflę i do zwiedzania obiektu, który oddamy do użytku 3 miesiące przed planowanym terminem – mówił Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Harmonogram Dni Otwartych na nowej hali lodowiska w mieście
BYTOMSKI FAMILIJNY DZIEŃ DZIECKA

Już 1 czerwca w ramach Bytomskiego Familijnego Dnia Dziecka – miasto zaprasza w godzinach 15:00 do 18:00 do zwiedzania lodowiska wraz z przewodnikiem. Przewodnik opowie o realizacji całego projektu inwestycyjnego – zwiedzenie będzie odbywało się co 30 minut. O godzinie 15:00, 16:30 i 18:00 odbędą się ślizgawki połączone z nauką jazdy na łyżwach.

To właśnie o godzinie 15:00 będzie otwarcie Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów, które będzie świętowane przy okolicznościowym torcie.

W godzinach od 15:00 do 20:00 na parkingu lodowiska Bytom zaplanował animacje dla dzieci i smaczne jedzenie prosto ze stoisk gastronomicznych bytomskich restauratorów. Godzina 16:00 – 18:00, o tej godzinie odbędzie się koncert z udziałem dzieci z MDK nr 1 i MDK nr 2. Zaś godzina 20:00 zawistuje ślizgawkę pod gwiazdami z muzyką.

UWAGA! BARDZO WAŻNA INFORMACJA – Na wszystkie wydarzenia na bytomskim lodowisku, zarówno na zwiedzanie, jak i na ślizgawki, obowiązują zapisy elektroniczne. Od 29 maja link do zapisów będzie umieszczony na stronie www.osir.bytom.pl oraz www.bytom.pl. Odwiedzający lodowisko będą mogli na miejscu skorzystać z wypożyczalni łyżew.

Tydzień atrakcji na nowym lodowisku, czyli tydzień pełen wrażeń
Dzień 2 i 4 czerwca
 • w godzinach od 15:00 do 18:00 na miłośników hokeja na lodzie będą czekać przewodnicy, którzy oprowadzą ich po lodowisku – zwiedzanie co 30 minut,
 • godziny 15:00, 16:30, 18:00 zwiastują ślizgawki połączone z nauką jazdy na łyżwach.
Dzień 3, 5 i 6 czerwca
 • w tych dniach zwiedzanie Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów będzie odbywało się w godzinach od 12:30 do 18:00 – zwiedzanie co 30 minut,
 • 12:30, 15:00, 16:30 i 18:00 – w tych godzinach są planowane ślizgawki i nauka jazdy na łyżwach.

Codziennie od 2 do 6 czerwca, o godzinie 20:00 odbywać się będą ślizgawki pod gwiazdami z muzyką.

Kiedy odbędzie się ceremonia otwarcia nowego Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów?

W sobotę 12 czerwca odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia nowej hali lodowiska połaczona z meczem pokazowym gwiazd: Mistrzynie Polski Kobiet kontra Mistrzowie Młodzieżowej Hokej Ligi.

Warto podkreślić, że cała impreza w ramach Wielkiego Otwarcia Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów odbędą się z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. Program wydarzenia może ulec zmianie ze względu na rozwój sytuacji epidemiologicznej. Liczba osób biorących udział w wydarzeniach w budynku lodowiska w ramach tygodnia otwartego jest ograniczona. Uczestnictwo w zwiedzaniu i ślizgawkach jest możliwe wyłącznie po dokonaniu elektronicznego zapisu.

Inwestycja, na którą wszyscy czekali – oddana 3 miesiące przed czasem

Zakończenie budowy nowej hali lodowiska przy ulicy Pułaskiego 71 było pierwotnie planowane na 30 września 2021 roku. Jednak dzięki bardzo dobrej współpracy z wykonawcą obiektu sportowego, lodowisko zostanie oddane do dyspozycji bytomian trzy miesiące przed planowanym terminem ukończenia projektu.

Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów to jedna z najistotniejszych w ostatnich latach inwestycji sportowych zrealizowanych w Bytomiu – na której skorzystają wszyscy w mieście. Innowacyjny obiekt sportowy kosztował około 42 milionów złotych. Z czego 15 milionów stanowi dotacja z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i  Sportu – jakie Bytom pozyskał.

Nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów. Ma 11 szatni z węzłami sanitarnymi dla drużyn młodzieżowych (dla ponad 180 osób), a także dla gości, trenerów oraz pierwszej drużyny męskiej i żeńskiej. W nowym obiekcie sportowym znajduje się również:

 • strefa VIP,
 • punkt gastronomiczny,
 • lokale administracyjny,
 • sala konferencyjna,
 • sauna,
 • siłownia,
 • sala gimnastyczna.

Hala lodowiska spełnia wymogi Polskiego Związku Hokeja na Lodzie związane z transmisją live meczów hokejowych. To wszystko dzięki usytuowaniu stanowisk kamer i komentatorów telewizyjnych oraz pomieszczeń dla spikerów i dziennikarzy prasowych.

Poniżej znajdziecie cały harmonogram Dni Otwartych Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów

lodowiska im. braci nikodemowiczów

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Zobacz również