Aktualności

Wigilia dla samotnych osób w naszej metropolii

Z powodu sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, jak i w metropolii – w 2020 roku wolontariusze odwiedzą osoby samotne, dostarczając im kolację wigilijną pod same drzwi ich domów i mieszkań. Każda taka osoba, której sytuacja życiowa lub materialna nie pozwala, by spędzić Wigilię w gronie najbliższych, może zgłosić chęć przyjęcia ze świątecznymi daniami.

W ubiegłych latach tysiące osób zasiadało przy wigilijnym stole – biorąc udział w Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych w hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Epidemia sprawiła, że w 2020 roku wolontariusze sami odwiedzą samotnych ludzi w ten dzień. Akcja odbędzie się 24 grudnia od godziny 7:00 do godziny 15:00. Wszystko po to, by pomimo trudnych dla każdego restrykcji – poczuć prawdziwe święta Bożego Narodzenia oraz podzielić się z samotnymi ludźmi, nie tylko daniami, ale też dobrym słowem i życzeniami.

Fundacja Wolne Miejsce uruchomiła specjalną infolinię, na która mogą zadzwonić osoby samotne, które ze względu na sytuację życiową albo materialną, nie mogą wziąć udział w kolacji wigilijnej w gronie swoich najbliższych.

Infolinia jest czynna od 5 grudnia do 20 grudnia przez całą dobę po numerem 32 723 28 28.

Organizatorami akcji są – fundacja Wolne Miejsca i Metropolia GZM. Wspierają to wydarzenie prezydenci i burmistrzowie 13 miast Górnośląskiej-Zagłębiowskiej Metropolii w tym prezydent naszego miasta – Mariusz Wołosz.

– Fundacja zaprasza również do wypełnienia wolnego miejsca wolontaryjnego. Pragnę zapewnić, że każda osoba, która czuje chęć uczynienia czegoś autentycznego i dobrego dla drugiego człowieka, odnajdzie się w naszym fundacyjnym gronie. Wiem o tym, bo każdy z wielkanocnych kierowców, zawożąc śniadania wielkanocne, wrócił z wiosennej akcji poruszony tym, jak wiele radości dawał wręczając każdą świąteczną paczkę – mówił Mikołaj Rykowski, prezes i założyciel fundacji Wolne Miejsca.

Dużo wolontariuszy fundacji, a nawet dzisiejszych liderów działów organizacyjnych, to byli goście wydarzeń wigilijnych czy wielkanocnych. Są żywym przykładem, że z przytłaczającej Nas samotności można się wydostać, zyskując jednocześnie okazję do wykorzystania swoich dotychczasowych umiejętności, zdobywania nowych i pomnażania, często ukrytych – talentów.

Więcej informacji znajdziecie na facebooku fundacji Wolne Miejsca.

Źródło informacji: faktybytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.