AktualnościSport

Wielkie otwarcie Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych w Bytomiu

Wszyscy o tym mówili i wszyscy na to czekali. Jest i nowe miejsce na mapie Bytomia. Wielkie otwarcie Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych!

Już pisaliśmy wcześniej, że do dyspozycji bytomian i innych oddano do użytku już zewnętrzną ściankę wspinaczkową, strefy parkouru, street workoutu, toru do biegów terenowych i siłowni pod chmurką. Dodatkowo nie tak dawno otwarto również siłownię wewnętrzną. Czas na oficjalne otwarcie wnętrza Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych w Bytomiu! Nowy obiekt sportowy powstał na terenach po dawnej kopalni KWK „Rozbark”.

Wielkie otwarcie Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych w Bytomiu

We wewnętrznej części nowego obiektu sportowego w Bytomiu znajdziemy ścianki wspinaczkowe o powierzchni prawie 3 tysięcy metrów kwadratowych. Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych w Bytomiu to jeden z najbardziej innowacyjnych miejsce wspinaczkowych w Europie i największy w naszym kraju. Jest jedyny w swoim rodzaju, ze względu na swoją lokalizację w poprzemysłowych terenach po dawnej kopalni Rozbark.

Nowe miejsce na mapie Bytomia = nowa wizytówka dla miasta

– Rewitalizacja pokopalnianych obiektów w Rozbarku to ewenement w skali kraju. Efekt wieloletnich prac jest imponujący, a potencjał niezwykle ważny dla miasta, które zyskało nową wizytówkę przy wjeździe z południa metropolii – mówił Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Wielkie otwarcie Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych

Innowacyjne ścianki wspinaczkowe

W nowym obiekcie sportowym głównie przeważa strefa sportowa wewnętrzna. Mówimy tutaj o grocie o wysokości 15,5 metrów z aż 18 stanowiskami. Długość wyznaczonych dróg przekracza nawet 25 metrów. Następna strefa, to strefa rekreacyjna o wysokości 13 metrów i tu z kolei mieści się 21 stanowisk. Jest także strefa dziecięca, która ma zaś 14 stanowisk. Dla dzieciaków przeznaczono jeszcze jedną strefę w boulderowni.

Wielkie otwarcie Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych

Oprócz tej dziecięcej, w obiekcie znajdziemy również boulderownie sportową i rekreacyjną wraz regulowanym i podświetlanym Kilter Board. Dodatkowo znajduje się w tej części jeszcze drewniania ściana systemowa Beastmaker. Są tu wśród nas miłośnicy wspinaczki na czas? Dla was też się coś znajdzie. Mamy tutaj łącznie cztery drogi 15-metrowe i dwie 10-metrowe w standardzie IFSC.

Imprezy, sport i rekreacja

– Skarpa Bytom to obiekt skrojony nie tylko dla najbardziej wymagających wspinaczy. Wśród wytyczonych dróg są również takie, na których swoich sił może spróbować każdy w miarę sprawny człowiek czy rodziny z dziećmi, dla których mamy całą dedykowaną strefę. Przygotowaliśmy także pełne zaplecze noclegowo-konferencyjne, które pozwoli cieszyć się klimatycznymi wnętrzami byłej kopalni podczas imprez firmowych i okolicznościowych – wyliczał Dobromir Bujak, prezes KS Skarpa Bytom.

Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych w Bytomiu

Nowy obiekt działa przy ulicy Wojciecha Kilara 33 i jest otwarte w godzinach od 7:00 do 23:00. Cennik biletów na poszczególne strefy znajdziecie na stronie www.skarpa.bytom.pl.

Wielkie otwarcie Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych

Godziny otwarcia
Ścianka wspinaczkowa
 • Poniedziałek: 14:00-23:00
 • Wtorek: 14:00-23:00
 • Środa: 14:00-23:00
 • Czwartek: 14:00-23:00
 • Piątek: 14:00-23:00
 • Sobota: 7:00-23:00
 • Niedziela: 7:00-23:00
Strefy zewnętrzne i siłownia
 • Poniedziałek: 7:00-23:00
 • Wtorek: 7:00-23:00
 • Środa: 7:00-23:00
 • Czwartek: 7:00-23:00
 • Piątek: 7:00-23:00
 • Sobota: 7:00-23:00
 • Niedziela: 7:00-23:00

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.