Wielkie grudniowe turnieje hokejowe na bytomskim lodowisku
AktualnościSport

Wielkie grudniowe turnieje hokejowe na bytomskim lodowisku

Na bytomskim lodowisku im. Braci Nikodemowiczów przy ulicy Pułaskiego 71 odbędą się dwa wielkie grudniowe turnieje hokejowe. O jakich turniejach mowa?

Jednym z nich będzie Turniej Finałowy Pucharu Polski. O tym fakcie poinformował na Walnym Zjeździe Polskiego Związku Hokeja na Lodzie – Mirosław Minkina. Ma on się odbyć pod koniec grudnia 2021 roku. Drugi turniej, o którym mowa to Euro Ice Hockey Challenge z udziałem kadry narodowej. Wydarzenia te odbędą się na lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu.

– Musimy dbać o wizerunek transmisji, a Bytom na obecną chwilę posiada najładniejszy obiekt do transmisji telewizyjnej – powiedział portalowi Hokej Net prezes PZHL Mirosław Minkina.

Wielkie grudniowe turnieje hokejowe na bytomskim lodowisku

Puchar Polski w hokeju na lodzie odbędzie się w okolicach końca grudnia. W turnieju wezmą udział cztery zespoły, które zagrają w dwóch rundach sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi.

– Obecnie trwa ustalanie przez TVP Sport najdogodniejszego dla nich terminu transmisji. Turniej odbędzie się 27-29 albo 28-30 grudnia – dodał portalowi Hokej Net Minkina.

Euro Ice Hockey Challenge z udziałem kadry narodowej także odbędą się na lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu. Oprócz reprezentacji Polski na tafli lodowisku reprezentacje Francji, Węgier i Ukrainy.

– Wszystkie drużyny potwierdziły chęć udziału w tym turnieju. Oficjalna nazwa jeszcze nie została ustalona, ale turniej odbędzie się w dniach 16-18 grudnia – zakończył Mirosław Minkina portalowi Hokej Net.

Źródło informacji: Hokej Net
Zdjęcie: Własne

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.