nowe przedszkole w bytomiu
Aktualności

W Bytomiu powstanie nowa placówka opiekuńczo-wychowawcza. Gdzie?

Pierwsza taka inwestycja w mieście od 16 lat. W Bytomiu powstanie nowa placówka opiekuńczo-wychowawcza. W jakiej części miasta powstanie?

Powstanie innowacyjne przedszkole z oddziałem żłobkowym dla 250 dzieci. To pierwsza taka inwestycja od 16 lat w Bytomiu. Gdzie zostanie wybudowana nowa placówka opiekuńczo-wychowawcza? Sprawdźmy to.

rek.

To pierwsza taka inwestycja od 16 lat. Bytom wybuduje nowoczesne przedszkole

Przedszkole z oddziałem żłobkowym powstanie w Miechowicach przy ulicy Nowej 66. Umowę na budowę placówki władze miasta podpisały wczoraj – 14 lipca. W jakiej formule będzie wybudowane? W formule „projektuj i buduj”. Wyłoniony w przetargu wykonawca, czyli krakowska firma Meritum – przygotuje dokumentację, która po zaakceptowaniu umożliwi uzyskanie pozwoleń i realizację inwestycji w latach 2021-2022. Koszt ma zamknąć się w 10,3 mln złotych.

Jak będzie wyglądała nowoczesna placówka opiekuńczo-wychowawcza?

Zgodnie z założeniami w placówce ma znaleźć się 9-oddziałowe przedszkole z oddziałem żłobkowym. Obiekt będzie podzielony na sześć części: żłobek, przedszkole, pomieszczenia administracyjno-socjalne i gospodarczo-techniczne, blok żywieniowy i pomieszczenia wspólne. Pomieszczenia wspólne, czyli: szatnie, salę wielofunkcyjną, jadalnię oraz pokój dla pedagoga i logopedy.

Placówka będzie przeznaczona dla 250 dzieci, z czego dla 225 dzieci w wieku przedszkolnym i 25 dzieci w wieku 1-3 lat. W oddziale żłobkowym znajdą się między innymi osobne toalety dla dzieci i rodziców, sala zabaw z zespołem sanitarnym, aneksem kuchennym i wydzieloną sypialnią oraz pomieszczenie dla pielęgniarki.

Pomieszczenia przedszkola będą składały się między innymi z:

  • sal dziecięcych – 9 pomieszczeń,
  • zespołów sanitarnych – 9 pomieszczeń,
  • sali wielofunkcyjnej wyposażonej w drabinki gimnastyczne i lustra,
  • pomieszczenia gospodarcze.

Obok budynku powstanie parking, zagospodarowane będą tereny rekreacyjne, wykonawca zapewni także połączenie komunikacyjne z drogą gminną przy ulicy Nowej.

Inwestycja będzie zrealizowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W trakcie budowy nowego przedszkola nadal będzie czynna dotychczasowa placówka, czyli Przedszkole nr 58. Znajduje się one pod tym samym adresem w starym, parterowym budynku, który powstał w latach 70. ub. wieku.

Źródło informacji: Wiadomości WP

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.