Udany weekend hokejowych drużyn z Bytomia
Sport

Udany weekend hokejowych drużyn z Bytomia

Świetny weekend hokejowych drużyn z Bytomia. Męska i damska drużyna KH Polonii Bytom odniosły sukcesy na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów.

Na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów przy ulicy Pułaskiego 71 rozgrywały swoje spotkania meczowe kobiety z KH Polonia Bytom oraz męska drużyna niebiesko-czerwonych. Jak się okazało bytomska hala lodowiska była szczęśliwym miejscem w ten weekend dla hokejowych drużyn z Bytomia.

Udany weekend hokejowych drużyn z Bytomia

Bytomska drużyna dominuje w Polskiej Lidze Hokeja Kobiet. Mistrzynie na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów zmierzyły się z drugą drużyną poprzedniego sezonu Stoczniowcem Gdańsk. Spotkanie na lodzie zakończyło się bilansem brakmowym 6:4 dla bytomskiej drużyny. Na uwagę zasługuje zawodniczka niebiesko-czerwonych Olivia Tomczok, która zaliczyła hattricka. Z kolei w niedzielę dziewczyny pod opieką Andrzeja Secemskiego zwyciężyły z PTH Kozice Poznań 9:0. Olivia Tomczok strzeliła dwa gole i zaliczyła asystę, identyczne sytuacja miała jej koleżanka z drużyny Karolina Późniewska i Wiktoria Dziwok. Bytomianki mają na koncie już cztery wygrane i z 12 punktami prowadzą w tabeli Polskiej Lidze Hokeja Kobiet.

Męska drużyna Polonii zmierzyła się na bytomskim lodowisku w ramach I ligi/Młodzieżowej Hokej Ligi. Chłopaki z hokejowej drużyny wygrali 9:1. Świetnie w meczu wypadli Valerii Polinin – dwa gole i asysta oraz Piotr Bajon – dwie bramki. Bytomski zespół uplasował się w tabeli I ligi/Młodzieżowej Hokej Ligi na II. miejscu z kompletem 15 punktów. Zespół wyprzedza KS Katowice Naprzód Janów, który ma tylko jeden mecz rozegrany więcej. KH Polonia Bytom ma wspaniały bilans bramkowy 43:7.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.