tydzień mobilności
Aktualności

Tydzień mobilności z Metropolią GZM

Chcesz zamienić samochód na rower? No to będziesz miał wkrótce ku temu okazji. Metropolia organizuje przejazd rowerowy na trasie Bytom-Chorzów-Katowice. Tydzień mobilności z GZM!

Jaki jest cel tygodnia mobilności z Metropolią GZM? Celem tego wydarzenia będzie promowanie zrównoważonych form przemieszczania się w mieście oraz rozpowszechnianie idei mądrego współdzielenia przestrzeni. Rajd rowerowy na trasie Bytom-Chorzów-Katowice jest zaplanowany na 18 września w sobotę. Cały przejazd rowerowy zakończy się na parkingu CINiBA. Wydarzenie odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Tydzień mobilności z Metropolią GZM

Przejazd zaczynamy o godzinie 10:00 od bytomskiego magistratu przy ulicy Parkowej 2, później będziemy kierować się DW nr 79, trasę kończyny na parkingu CINiBA przy ulicy Bankowej. Rowery powinny się przemieszczać z prędkością 8-15 km/h. Rowerowa trasa będzie zorganizowana z zachowaniem odpowiedni zasad bezpieczeństwa. Na finał przygotowano wspólne zdjęcie oraz nagranie klipu wideo. Wideo będzie promowało zrównoważoną mobilność.

Co ma na celu cały przejazd rowerowy?

Wydarzenie ma pokazać, że rower może być alternatywnym i wspaniałym sposobem na poruszanie się w środowisku miejskim. Ma to pokazać, że udział w ruchu drogowym biorą także rowerzyści. Zakończenie przejazdu nie jest przypadkowy. Impreza ma na celu też pokazanie ile miejsc parkingowych zajmują rowerzyści, a ile samochody osobowe.

Rejestracja na przejazd rowerowy jest dostępna pod adresem www.app.evenea.p/event/gzmrajdrowerowy.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku, odbywająca się corocznie w dniach 16-22 września. Ideą kampanii jest zachęcanie mieszkańców do wybierania zdrowych, ekologicznych i zrównoważonych form transportu! – czytamy informacje na Urzędzie Miejskim w Bytomiu.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać

Komentarze zostały zablokowane.