trochę bytomia na pucharu trójmorza
Sport

Trochę Bytomia w Turnieju o Puchar Trójmorza

Na lodowisku Jantor w stolicy Śląska odbywa się hokejowy Turniej o Puchar Trójmorza, w którym występuje kadra narodowa. Podczas tego wydarzenia może zobaczyć nawiązanie do naszego miasta – Bytomia.

Na Turnieju o Puchar Trójmorza biorą udział reprezentacje w hokeju na lodzie z: Polski, Litwy, Łotwy oraz Estonii. Turniej odbywa się na lodowisku Jantor w Katowicach. Możemy zauważyć ciekawe napisy na bandach lodowiska, które nawiązuje do Bytomia.

Hokejowy Turniej o Puchar Trójmorza

18 kwietnia w Katowicach na lodowisku Jantor zaczął się hokejowy Turniej o Puchar Trójmorza, w którym kadra narodowa rywalizuje z Estonią, Litwą i Łotwą.

Na lodowisku Jantor można zauważyć nawiązanie do naszego miasta – „Bytom wraca do gry”. Oczywiście, dotyczy to otwarcia nowej hali lodowiska im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu przy ulicy Pułaskiego 71.

Prace na tym obiekcie zmierzają ku końcowi. Aktualnie zakończył się można band wokół tafli, a na zewnątrz zakończył się montaż płyt elewacyjnych z wizerunkiem hokeisty.

Budowa nowej hali lodowiska to jedna z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji sportowych realizowanych w Bytomiu. Na tej atrakcji skorzystają wszyscy bytomianie. Otwarcie nastąpi jeszcze w tym roku.

Przygotowania do kwalifikacji olimpijskich

Dla reprezentacji Polski – Turniej o Puchar Trójmorza to istotny etap przygotowań do sierpniowych kwalifikacji olimpijskich. W niedzielę Biało-Czerwoni po bardzo dobrym meczu pokonała Estonię 6:1. Wczoraj zmierzyła się z Litwą, a jutro zagra z Łotwą na zakończenie turnieju. O awans do igrzysk olimpijskich zespół będzie walczyć w sierpniu z bardzo wymagającymi rywalami – hokejową potęgą: Słowacją, Austrią oraz Białorusią. Awans uzyska tylko zwycięzca sierpniowego turnieju, który odbędzie się w Bratysławie.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.