Fot. Hubert Klimek
AktualnościWiadomości

Targowisko w Miechowicach do zamknięcia? Jest rozwiązanie

Dzierżawca targowiska w Miechowicach poinformował handlujących, że obiekt zostanie zamknięty 10 lutego. Znaleziono receptę na tę sytuację?

Dotychczasowy dzierżawca targowiska w Miechowicach 10 stycznia wypowiedział umowę z Miejskim Zarządem Dróg i Mostów. Jednocześnie poinformował handlujących, że z dniem 10 lutego obiekt zostanie zamknięty. W tej sytuacji władze miasta postanowiły zaangażować się w pomoc przedsiębiorcom, którzy od trzydziestu lat działają na lokalnym handlu.

Targowisko w Miechowicach będzie zamknięte?

Wiceprezydent Bytomia Michał Bieda, przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu Michał Staniszewski oraz dyrektor MZDiM Przemysław Wrona spotkali się w piątek, 3 lutego, z wszystkimi, którzy handlują na targowisku.

Fot. Hubert Klimek

Przedstawiono kilka możliwości wyjścia z patowej sytuacji. Ostatecznie jedna z firm prowadzących w tym miejscu punkt handlowy zadeklarowała chęć dzierżawy od miasta targowiska i jego prowadzenia. Na tę propozycję przystała większość z zebranych handlowców.

— Prezydent Mariusz Wołosz, ja, oraz urzędnicy chcemy, aby w tym miejscu nadal działało targowisko i postaramy się Wam w tym pomóc — przekazał zgromadzonym Michał Bieda.

Do kolejnego spotkania dojdzie w przyszłym tygodniu. Wtedy przedstawiciele MZDIM ustalą z nowym, zgłoszonym przez kupców, zarządcą warunki dalszej dzierżawy terenu oraz zapewnienia ciągłości funkcjonowania targowiska.

Źródło i zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.