Aktualności

Szlachetna Paczka 2020 na Śląsku

Zbiór rodzin potrzebujących programu Szlachetna Paczka został otwarty. Rusza dwudziesta edycja akcji na Śląsku, w której weźmie udział 800 wolontariuszy. Mają dotrzeć z pomocą do ponad 3000 rodzin.

– Rodziny w paczce są bardzo różne. To są zarówno osoby, które dopiero rozpoczynają swoją ścieżkę, bo są to np. absolwenci domów dziecka. Są też zwykłe rodziny, czyli mama, tata, kilkoro dzieci. Ale są też bardzo często i są dużą grupą są seniorzy – mówiła Klaudia Kowalik, menadżer zarządzający Szlachetnej Paczki w Stowarzyszeniu WIOSNA.

Seniorzy w tym roku kontaktują się ze Szlachetną Paczką przez telefon. Całkowitą nowością w tym roku są spotkania wolontariuszy z potrzebującymi przez internet.

– To jest najbardziej przerażające, że najczęściej te nasze rodziny proszą, aby było to jedzenie, więc często w tych paczkach się ono znajduje czy środki czystości. Różne rzeczy tam mogą być czy pralki, czy lodówki, czy opał na zimę. Często tych rodzin nie stać by sobie ten opał zakupić – mówiła Natalia Staniewska, koordynator ds. promocji Stowarzyszenie WIOSNA.

Oprócz dobroczyńców, Szlachetna Paczka potrzebuje jeszcze wolontariuszy do organizacji magazynów w których będą przechowywane dary. W ubiegłorocznej edycji wolontariusze pośredniczyli w przekazywaniu paczek o łącznej wartości 46 mln złotych.

Źródło informacji, zdjęcie: tvs.pl | szlachetnapaczka.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.